FTB pripažino, kad buvo įsilaužta į jo sistemą 

Programišiams pavyko įsilaužti į Federalinių tyrimų biuro (FTB) elektroninį paštą ir iš jo, prisidengiant JAV Vidinio saugumo ministerijos vardu, išsiųsti dešimtis tūkstančių laiškų, praneša „Bloomberg".

Archyvų nuotr.

FTB. Asociatyvi EPA-Eltos nuotr.

Brukalus stebinti ir su jai susijusius kibernetinius pavojus analizuojanti įmonė „The Spamhaus Project", socialiniame tinkle „Twitter" paviešino laiško kopiją. Nuotraukoje matosi, kad programišiai perspėja laiško gavėją apie galimą kibernetinę ataką.

„Skubu: piktavaliai pateko į sistemą", - buvo rašoma žinutėje. Gavėjams buvo rekomenduota patikrinti visas vidines elektronines sistemas, kadangi esą būtent į jas pateko piktavalis - kibernetikos ekspertas Vinis Troja, galimai susijęs su programišių reketininkų grupe „TheDarkOverlord". Beje, prie paties laiško jokios kenksmingos programinės įrangos prikabinta nebuvo.

Netrukus ir FTB prisipažino, kad buvo įsilaužta į institucijos elektroninį paštą. Biuras patikslino, kad incidentas įvyko lapkričio 13-osios ryte bei nurodė, jog laiškai buvo siunčiami iš adreso @ic.fbi.gov. FBT paragino visus internautus būti atidžiais ir informuoti apie bet kokius įtartinus veiksmus. Apie incidentą buvo informuota ir JAV Kibernetinio saugumo bei infrastruktūros apsaugos agentūra (CISA).

Kibernetinio saugumo paslaugas siūlančios įmonės „BlueVoyant" profesionalių paslaugų padalinio vadovas Ostinas Berglasas (Austin Berglas) paaiškino, kad FBT naudoja kelias elektroninių paštų sistemas. Jis išsakė prielaidą, kad buvo įsilaužta ne į slaptam susirašinėjimui skirtą sistemą, o į sistemą, naudojamą bendravimui su visuomene ir neįslaptintos informacijos siuntimui.

„The Spamhaus Project" įmonės vertinimu, įsilaužimu norėta pakenkti „Trojos" reputacijai ir užversti FBT skambučiais. Ekspertai neatmeta ir versijos, kad tokiu būdu kibernetiniai nusikaltėliai tikėjosi priversti žmones skubiai pertvarkyti pačią sistemą.

Archyvų nuotr.

Įsilaužimo versijų yra keletas, tačiau faktas lieka faktu - FTB naudojamos apsaugos piktavalių nesulaikė. Nuotrauka iš „The Spamhaus Project“ paskyros.

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder