„Gazprom“ teigia, kad jos dujų eksporto apimtys sausio–gegužės mėnesiais sumažėjo 27 proc.

Rusijos energetikos milžinė „Gazprom“ trečiadienį pranešė, kad šių metų sausio–gegužės mėnesiais, palyginti su analogišku praėjusių metų laikotarpiu, į šalis už buvusios Sovietų Sąjungos ribų eksportavo gerokai mažiau dujų.

Anot „Gazprom“ pranešimo, dujų eksportas į minėtas valstybes siekė 61 mlrd. kubinių metrų arba buvo 27,6 proc. mažesnis. Energetikos milžinė pridūrė, kad padidėjo dujų tiekimas Kinijai dujotiekiu „Sibiro galia“, tačiau konkrečių skaičių nenurodė.

Kai šių metų vasario 24 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė užpulti Ukrainą, Maskva ėmė reikalauti, kad klientai iš „nedraugiškų valstybių“ pradėtų už dujas atsiskaityti rubliais. To šalis veikiausiai griebėsi, kad galėtų apeiti Vakarų sankcijas savo centriniam bankui.

Į atitinkamą reikalavimą neatsižvelgusioms Lenkijai, Bulgarijai, Suomijai ir Olandijai Rusija jau nutraukė dujų tiekimą.

Europos Sąjungos (ES) šalys pastaruoju metu bando sumažinti savo priklausomybę nuo rusiškų energetikos išteklių, tačiau lieka pasidalijusios gamtinių dujų embargo klausimu. Kai kurios bloko narės yra labai priklausomos nuo energetikos išteklių importo iš Maskvos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder