Ginklai Ukrainai: ES susitarė dėl 500 mln. eurų naujos pagalbos

Europos Sąjungos valstybių narių užsienio reikalų ministrai susitarė skirti Ukrainai ketvirtąją 500 mln. eurų dalį ginklams įsigyti.

Bendra ginklų tiekimo Ukrainai suma jau pasiekė 2 mlrd. eurų.

Kaip pranešė UNIAN korespondentas, tai pranešė Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas, ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepas Borrellas (Žozefas Borrellas) per brifingą po Europos Sąjungos Tarybos susitikimo ES valstybių narių užsienio reikalų ministrų lygiu Briuselyje.

"Sutarėme iš Europos taikos fondo skirti papildomus 500 mln. eurų ginklams tiekti", - sakė J. Borrellas.

Jis pažymėjo, kad bendra Ukrainai skirtų ginklų suma jau pasiekė 2 mlrd. eurų.

Pasak jo, tai tik "ledkalnio viršūnė", nes ES valstybės narės ne tik skiria šias lėšas, bet ir daro kur kas daugiau Ukrainai, neprašydamos šios pagalbos grąžinimo.

Tuo pat metu, paklaustas, kokia sunkioji ginkluotė bus finansuojama iš kitų 500 mln. eurų, J. Borrellas atsakė, kad "nevadintų to sunkiąja ginkluote".

"Tai yra įprastiniai ginklai, skirti naikinamajam karui: artilerija ir šarvuoti tankai. Įprastiniai ginklai, kuriuos naudojate tokiuose karuose", - sakė Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas.

Kaip pranešė UNIAN, gegužės 13 d. Josepas Borrellas pareiškė, kad ES gali suteikti Ukrainai 500 mln. eurų vertės papildomą karinę pagalbą.

Vasario 27 d. ES Taryba 27 ES valstybių narių užsienio reikalų ministrų lygiu pirmą kartą susitarė suteikti Ukrainai letalių ginklų kaip 450 mln. eurų paramos paketo dalį.

Atitinkama parama buvo padvigubinta, o vėliau patrigubinta.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder