50 eurų

Graikijoje nuo COVID-19 nepasiskiepijusiems 60 metų ir vyresniems nuo šiol grės 50-100 eurų baudos (1)

Graikijoje pirmadienį įsigaliojo reikalavimas skiepytis nuo koronaviruso 60 metų ir vyresniems piliečiams, šalyje vakcinacijos lygiui išliekant žemesniam nei Europos Sąjungos vidurkis ir dėl susirgimų šuolio tęsiantis spaudimui ligoninėms.

Neskiepyti senyvo amžiaus žmonės sausį bus baudžiami 50 eurų bauda, o vėliau kas mėnesį jiems bus skiriama papildoma 100 eurų bauda.

Šiuo metu paskiepyti maždaug du trečdaliai iš 10,7 milijono Graikijos gyventojų, o ES vidurkis yra šiek tiek viršija 70 procentų. Pastaruoju metu plintant koronaviruso omikron atmainai, šalyje padidėjo mirties ir hospitalizacijos atvejų paros prieaugiai, nors spaudimas reanimacijos skyrių pajėgumams šiek tiek sumažėjo.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Tano Plevrio (Thanos Plevris), baudos bus renkamos per mokesčių inspekciją, šiomis lėšomis bus finansuojamos valstybinės ligoninės.

„Amžiaus veiksnys yra svarbus dėl jo poveikio visuomenės sveikatos apsaugos paslaugoms“, – sekmadienį privačiai televizijai „Open TV“ sakė T. Plevris.

Pernai Graikijoje buvo įvesta privaloma vakcinacija sveikatos priežiūros specialistams. Be to, nuo vasario 11-osios nebegalios prieš septynis mėnesius suaugusiesiems išduoti vakcinacijos pažymėjimai, jei turėtojas nebus pasiskiepijęs stiprinančiąja doze.

Naujų užsikrėtimo atvejų šalyje smarkiai padaugėjo sausio pradžioje, o pastarąją savaitę jų skaičius mažėjo.

Gruodžio pabaigoje buvo paskelbta apie privalomą vakcinaciją 60 metų ir vyresniems žmonėms. Vyriausybės duomenimis, šiuo metu pasiskiepiję yra maždaug 41,5 proc. į šią amžiaus grupę patenkančių asmenų.

Graikija turi septintą seniausią visuomenę pasaulyje, vertinant pagal 65 metų ir vyresnių gyventojų dalį, nurodo JAV įsikūrusi privati statistikos agentūra „Population Reference Bureau“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder