Grožis - ne visiems: Italija apmokestino du vaizdingiausius paplūdimius

Už dviejų gražiausių Italijos paplūdimių lankymą turistams pradėta mokėti mokestį už jų išsaugojimą. Kaip rašo "The Independent", taip atsitiko dėl Sardinijos salos valdžios institucijų įvestų naujų taisyklių.

 

 

Norėdami patekti į Cala Coticcio ir Cala Brigantina paplūdimius Sardinijoje, turėsite sumokėti 3 eurus už asmenį per dieną, o lankytojų skaičius bus ribotas.

Kadangi salos yra nacionalinis parkas, turistai jau turėjo sumokėti apie 25 eurus už vienos dienos kelionę laivu, todėl paplūdimio išsaugojimo mokestis bus mokamas papildomai prie ekskursijos kainos.

Be to, Sardinijos valdžios institucijos nustatė 60 turistų per dieną apribojimą dviejose įlankose, kad apsaugotų baltas ir švarias salų pakrantes nuo pernelyg didelio turizmo daromos žalos ir šiukšlių.

Vietas keliautojams į salas gali rezervuoti kelionių organizatorius, tačiau tikimasi, kad bus sukurta programėlė, kuri padės dar paprasčiau rezervuoti vietas.

Kiekvienas, pagautas lankantis paplūdimiuose be oficialiai užsakytos ekskursijos ir lankytojo vietos, bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Taip pat verta paminėti, kad Sardinijos rytinėje pakrantėje esančiame Cala Mariolu paplūdimyje jau taikomas 1 euro mokestis ir per dieną jame gali apsilankyti ne daugiau kaip 550 žmonių.

Kituose rytinės salos pakrantės paplūdimiuose lankytojų skaičius taip pat buvo apribotas, nors ir ne taip drastiškai.

Pavyzdžiui, Cala Sisine per dieną gali apsilankyti tik 1 600 žmonių, o Santa Maria Navarresa - tik 1 300 turistų per dieną.

Kaip pranešė UNIAN, anksčiau Italijos Venecija tapo pirmuoju miestu pasaulyje, kuriame turistai už apsilankymą ima mokestį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder