Žmonės ir beždžionės mąsto gerokai panašiau, nei galvojome anksčiau

Gyvūnų elgsenos tyrėjai paskelbė neįtikėtiną vaizdo įrašą: beždžionės įžengia į akmens amžių

Gyvūnų elgsenos tyrėjai paskelbė neįtikėtiną vaizdo įrašą, kuriame kapucinų beždžionės naudoja akmeninius įrankius maistui susirasti Brazilijos Ubaharos nacionaliniame parke. Apie tai praneša dienraštis „Daily Mail“.

Komanda iš viso užfiksavo 214 atvejų, filmuodama gyvūnų bandymus iškasti maistą iš požeminių beždžionių voragyvių lizdų.

„Tuomet tyrėjai šiuos atvejus suskirstė į keturis būdus: kasimas rankomis, kasimas akmenimis, zondavimas lazdomis ir hibridinis akmeninių lazdų naudojimas.

Paaiškėjo, kad beždžionės keitė savo įpročius priklausomai nuo sezoninių oro sąlygų ir tinkamų darbo įrankių, - rašoma leidinyje.

Pažymima, kad šiuo metu daugėja tyrimų, susijusių su mažųjų Pietų Amerikos primatų akmeninių ir lazdinių įrankių naudojimu - tai nauja sritis, kurią kai kurie mokslinių tyrimų universitetai dabar apibūdina kaip „beždžionių akmens amžiaus dokumentavimą realiuoju laiku.

Vis dėlto naujieji atradimai buvo paskelbti po kitų neseniai padarytų atradimų, kurie dar labiau atskleidžia žmonijos „primatų pusbrolių“ intelektą.

„Įdomu tai, kad tyrėjai pastebėjo, jog beždžionių naudojimasis įrankiais iš tikrųjų nepagerino jų gebėjimo gauti maisto: beždžionių sėkmės rodiklis svyravo apie 83 proc. tiek rankomis, tiek akmeniu ir lazda, - pranešė žiniasklaida.

Ekrano nuotr.
Beždžionės įžengia į akmens amžių

 

Beždžionės įžengia į akmens amžių

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder