Hidžaba

Hidžabų nešiojimo klausimą siūloma spręsti referendumu

Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas (Recep Tayyip Erdogan) pasiūlė surengti referendumą ir, visuomenei pritarus, moterų teisę nešioti hidžabą įtvirtinti Konstitucijoje.

„Kalbu apie tai pirmą kartą. Surenkime šiuo klausimu referendumą ir tegul visuomenė apsisprendžia", - šeštadienį sakė R.T.Erdoganas.

Taip jis pakomentavo pagrindinės opozicinės Liaudies respublikonų partijos lyderio Kemalio Kylyčdaroglu (Kemal Kılıcdaroglu) siūlymą atitinkamą įstatymo projektą svarstyti parlamente. Prezidento pasisakymą transliavo televizijos kanalas TRT.

„Mes užbaigėme parengiamuosius darbus [kad pataisos būtų įtrauktos į Konstituciją]. Pataisas pateiksime parlamentui", - patikslino prezidentas.

Kiek anksčiau jis siūlė parengti pagrindinio įstatymo, įtvirtinančio moterų teisę nešioti musulmoniškų drabužių atributus, pataisas. Vietos žiniasklaidos teigimu, Teisingumo ministerija šį darbą jau baigė.

Pastarąjį kartą referendumas Turkijoje vyko 2017 metais. Tuomet buvo sprendžiamas perėjimo nuo parlamentinės valdymo formos prie prezidentinės klausimas. Pastaroji galioja respublikoje nuo 2018 metų.

Sprendimą dėl referendumo rengimo priima parlamentas, jeigu už tai nubalsuoja konstitucinė dauguma (330 balsų iš 600).

Beje, R.T.Erdoganas yra pareiškęs, kad jokių problemų dėl moterų noro nešioti hidžabą šalyje nėra. Turkiją 20 metų valdanti jo vadovaujama proislamietiška Teisingumo ir vystymosi partija pasiekė, kad faktiškai buvo įteisintas musulmoniškų galvos apdangalų nešiojimas valstybinėse įstaigose.

Anksčiau tokį sprendimą kritikavusi opozicija, artėjant 2023 metų rinkimams pakeitė savo nuomonę ir pasiūlė religines laisves įtvirtinti įstatymiškai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder