„Pirmasis Rusijos karių konvojus iš regioninių pajėgų grupės atvyko į Baltarusiją“, – paskelbė Gynybos ministerija, pridėdama, kad jų tikslas yra sustiprinti pasienio apsaugą ir gynybą.
Praėjusį pirmadienį Baltarusijos autoritarinis vadovas Aliaksandras Lukašenka aiškino, kad Ukraina neva rengiasi pulti jo šalį, todėl jis ir paskelbė apie bendrų pajėgų su Rusija kūrimą.
A. Lukašenka apkaltino Lenkiją, Lietuvą ir Ukrainą neva rengiant „Baltarusijos radikalus“, kad jie vykdytų sabotažą, teroro aktus ir organizuotų karinį maištą.
Bendrų pajėgų sukūrimas sukėlė susirūpinimą, kad Baltarusijos kariai gali prisijungti prie Rusijos kareivių ir taip pat pulti Ukrainą. Vis dėlto Minskas tikina, kad kontingento užduotys vien gynybinės.
Didžiojo septyneto (G7) valstybių susitikimo metu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino Rusiją siekiu tiesiogiai įtraukti Baltarusiją į karą. Todėl jis paragino surengti tarptautinių stebėtojų misiją Ukrainos ir Baltarusijos pasienyje.
Baltarusija yra finansiškai ir politiškai priklausoma nuo Rusijos, o A. Lukašenka, Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, vasario mėnesį leido Maskvai naudotis Baltarusijos teritorija ir iš jos užpulti Ukrainos sostinę Kyijvą. Tačiau Baltarusijos kariuomenė iki šiol kare tiesiogiai nedalyvavo.
Rašyti komentarą