Į Kabulo oro uostą paleistos kelios raketos

Kabulo oro uosto link pirmadienį buvo paleistos kelios raketos, teigė liudininkai ir saugumo šaltiniai, likus mažiau nei 48 val. iki nustatyto JAV karių išvedimo termino pabaigos.

Virš sostinės skriejančių raketų garsą prieš rytinę piko valandą išgirdo naujienų agentūros AFP darbuotojai.

Talibano nuverstos Afganistano vyriausybės šaltinis nurodė, kad raketos buvo paleistos iš automobilio Kabulo šiaurėje.

Vietos gyventojai taip pat girdėjo oro uosto priešraketinės gynybos sistemos garsą. Vietiniai taip pat pranešė apie į gatves krentančias skeveldras – tai reiškia, kad mažiausiai viena raketa buvo perimta.

Miesto šiaurėje, kur įsikūręs Hamido Karzai tarptautinis oro uostas, buvo matyti virš pastatų kylantys dūmai.

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose įrašuose, kurie nebuvo iš karto patvirtinti, taip pat matyti veikiausiai atsakomosios ugnies sulaukęs degantis automobilis.

Daugiau detalių kol kas nepasiekiama.

Užsieniečių ir afganistaniečių, kuriems kyla Talibano atpildo grėsmė už darbą su JAV vadovaujamomis pajėgomis, evakuacija iš Afganistano artėja link pabaigos ir oficialiai pasibaigs antradienį, kai šalį paliks paskutiniai JAV kariai.

Didžiausią grėsmę pasitraukimui kelia „Islamo valstybė“ (IS), kuri praėjusią savaitę Kabulo oro uoste surengė mirtininko ataką, kuri nusinešė daugiau kaip 100 gyvybių, įskaitant 13 JAV karių.

JAV prezidentas Joe Bidenas anksčiau įspėjo apie tikimybę, kad įvyks daugiau teroro atakų, ir jo šalis paskelbė sekmadienio vakarą įvykdžiusi antskrydį, kurio taikinys buvo sprogmenų pilnas automobilis.

Archyvų nuotr.

Į Kabulo oro uostą paleistos kelios raketos. EPA-Eltos nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder