Indijos samdiniai

Indija paprašė Rusijos demobilizuoti ir grąžinti namo indus, užverbuotus karui su Ukraina

Indijos užsienio reikalų ministerija kreipėsi į Rusijos valdžios institucijas dėl į karą Ukrainoje įtrauktų tautiečių. Diplomatija nori, kad Rusijos gynybos ministerija leistų indams palikti kariuomenę nelaukiant, kol pasibaigs jų sutartys, rašo "The Hindu".

Užsienio reikalų ministerijos teigimu, tam tikras skaičius tautiečių buvo įdarbinti kaip "pagalbinis personalas".

"Indijos ambasada reguliariai kreipiasi į atitinkamas Rusijos valdžios institucijas, kad jie būtų kuo anksčiau atleisti.

Kreipiamės į visus Indijos piliečius, kad jie būtų atsargūs ir nesikištų į šį konfliktą", - sakė atstovas spaudai Randhiras Jaiswalas.

Užsienio reikalų ministerijos pareiškimas pasirodė po to, kai vasario 20 d. vietos žiniasklaida pranešė, kad mažiausiai trys indai, kuriuos Rusija pasamdė kaip "saugumo pagalbininkus", buvo priversti dalyvauti kovose prieš Ukrainą.

Pasak šaltinių, 18 indų buvo įstrigę įvairiuose fronto miestuose, įskaitant Mariupolį ir Donecką.

Mažiausiai vienas jų žuvo. Indus apgavo verbuotojai iš Dubajaus, kurie už dalyvavimą "pagalbiniuose darbuose" jiems pažadėjo didelius atlyginimus ir Rusijos pasus, o kai jie atvyko į Maskvą, buvo apmokyti naudotis ginklais ir šaudmenimis ir išsiųsti į fronto liniją.

Nėra žinoma, kiek iš viso Rusijos kariuomenėje tarnauja sutartininkų iš Indijos.

Pasak "The Hindu" šaltinių, jų yra mažiausiai 100.

Pirmasis šį klausimą iškėlė AIMIM parlamento narys Asaduddinas Owaisi, kuris sausio 25 d. kreipėsi į išorės reikalų ministrą Subramanyamą Jaishankarą, prašydamas grąžinti Ukrainoje įstrigusius tautiečius į tėvynę.

"Jų gyvybėms gresia pavojus, o jų šeimos pagrįstai nerimauja", - sakė jis.

Praėjusių metų pabaigoje paaiškėjo, kad daugiau kaip 200 Nepalo, šalies, kuri ribojasi su Indija ir Kinija, piliečių buvo užverbuoti į Rusijos kariuomenę.

Vėliau mažiausiai 14 iš jų žuvo Ukrainoje, teigė užsienio reikalų ministras Prakašas Saudas.

Valdžios institucijos pareikalavo, kad Rusija nedelsdama demobilizuotų kare likusius Nepalo piliečius ir grąžintų juos, taip pat žuvusiuosius ir sužeistuosius į jų tėvynę. 

Tuo pat metu, CNN šaltinių duomenimis, Rusija iš viso yra užverbavusi iki 15 000 nepaliečių. Politikė ir socialinė aktyvistė Kritu Bhandari leidiniui sakė, kad nuo sausio pabaigos į ją kreipėsi apie 2 000 šeimų, prašydamos padėti susisiekti su dingusiais artimaisiais. 

"Būtent nepaliečiai ir kiti užsienio kovotojai iš tikrųjų kovoja fronto linijoje karo zonoje. Rusai yra dislokuoti už kelių šimtų metrų kaip parama", - CNN sakė Sumanas Tamangas, samdinys, kuriam pavyko iš Rusijos grįžti į Nepalą.

Žinia apie tai paskatino sulaikyti verbuotojus ir sustabdyti Nepalo piliečių darbo Rusijoje leidimų galiojimą.

Prieš tai taip pat buvo pranešta, kad Rusijos pusėje kare dalyvauja samdiniai iš Somalio, Sirijos, Kubos ir Kinijos.

Be to, Maskva savanoriais verbavo serbus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder