
Inžinieriai sukūrė "tobulą" sistemą bepiločiams lėktuvams nugalėti: kaip ji veikia
(1)Naująją sistemą sudaro "Epirus" "Leonidas", atakuojantis elektroniką galingomis kryptinėmis mikrobangomis, ir "DroneShield" "Drone Sentry", skirtas grėsmėms aptikti ir jas trikdyti elektroniniais trukdžiais.
"DroneShield" generalinis direktorius Olegas Vornikas teigė, kad kartu šios technologijos "gerokai padidins" JAV kariuomenės ar kitų užsakovų pajėgumus.
Leonidas - tai sistema, veikianti naudojant itin galingą elektromagnetinę spinduliuotę mikrobangų diapazone (0,3-300 GHz).
Kai orlaivį, pavyzdžiui, droną, veikia tokie spinduliai, jo elektronika, įskaitant ryšių sistemas ir optiką, tiesiog perdega dėl per didelės srovės.
Bendrovė "Epirus" užtikrina, kad "Leonidas" gali sunaikinti ne tik įprastus kopterius, bet ir užtaisus, raketas ir kitas aukštųjų technologijų ginklų sistemas.
Dronų sargybinis yra stacionari, savarankiška sistema, kurią sudaro jutiklių rinkinys, pavyzdžiui, radarai, "RfOne" radijo detektoriai ir "DroneOpt" kameros.
Pastarosios gali naudoti "DroneOptID" dirbtiniu intelektu pagrįstą kompiuterinės regos technologiją, padedančią sekti dronus realiuoju laiku.
Rastas grėsmes slopina "DroneCannon" elektroninės kovos pajėgumai - rankiniu arba automatiniu būdu.
2023 m. sausį "Epirus" pasirašė 66 mln. dolerių vertės sutartį su JAV kariuomene dėl kovos su dronais ginklų kūrimo, pagal kurią bendrovė įsipareigojo tiekti kariuomenei galingų mikrobangų spinduliuotojų, tokių kaip "Leonidas", prototipus.
Rašyti komentarą