Iš Gazos Ruožo į Izraelį vėl paleista daug raketų, Izraelis atsakė antskrydžiais

Palestiniečiai Gazos Ruože ir Izraelio kariuomenė trečiadienio paryčiais vėl apsikeitė ugnimi.

Izraelio policija pranešė, kad šalyje žuvo du žmonės, grupuotėms „Hamas“ ir „Islamo džihadas“ iš Gazos Ruožo į Izraelį paleidus daugiau nei 300 raketų. Šios raketos, palestiniečių teigimu, paleistos atsakant į Izraelio atakas prieš pastatus ir civilius žmones.

Izraelio policijos teigimu, Lodo mieste žuvo mergaitė ir vyras, raketai pataikius į jų automobilį. Mergaitė žuvo vietoje, o vyro mirtis buvo patvirtinta ligoninėje.

Atsakydamos į raketas, Izraelio gynybos pajėgos teigė surengusios didžiausią antskrydį Gazos Ruože nuo 2014 m. Jie smogė ir aukšto rango „Hamas“ narių namams. Grupuotė pranešė, kad per antskrydžius buvo sunaikintas ir svarbus policijos pastatas.

Vieną didžiausių apsišaudymų per daugelį metų išprovokavo susirėmimai Jeruzalėje. Per pastarųjų dienų neramumus žuvo mažiausiai 35 palestiniečiai Gazos Ruože ir penki žmonės Izraelyje, šimtai sužeista.

„Hamas“ grupuotės kontroliuojamoje Gazoje tarp nuo pirmadienio nakties užfiksuotų aukų yra ir 12 vaikų bei viena moteris. Per Izraelio antskrydžius buvo sužeista dar 230 žmonių, kai kurie jų ištraukti iš griuvėsių.

Kiek anksčiau Izraelio gynybos ministras Benny'is Gantzas perspėjo, kad „tai tik pradžia“.

„Hamas“ lyderis Ismailas Haniyehas pažadėjo: „Jei Izraelis nori eskalacijos, mes tam pasiruošę.“

Raktažodžiai
Sidebar placeholder