Iš Krymo bėganti rusė lieja ašaras: kaip namie gyvenom

Po smūgių rusų karinei bazei Kryme Rusijos gyventoja su ašaromis akyse pasakoja niekur nenorinti išvykti, esą ji pusiasalyje jaučiasi „kaip namie“.

Karui Ukrainoje tęsiantis jau šeštą mėnesį Rusijos gyventojai ašarodami palieka Krymą. Tai liudijantis vaizdo įrašas pasirodė socialiniuose tinkluose.

Viena Kryme gyvenanti rusė lieja ašaras, mat per aštuonerius metus jau priprato naudotis svetimu gėriu, ją esą visiškai tenkina gyvenimas okupuotame pusiasalyje ir ji niekur nenori vykti.

„Iš viso nenoriu išvažiuoti iš Krymo, iš Aluštos. Kaip čia smagu. Pripratau čia, kaip namie gyvenom. Viskas taip dvasinga, kaip namie“, – vaizdo įraše matoma ašarojanti rusė.

Delfi primena, kad po antradienį įvykusių sprogimų Rusijos karinei bazei turistai ir vietos gyventojai puolė bėgti prie tilto į Rusiją, susidarė eismo spūstys.

Simferopolio oro uostas uždarytas, todėl iš Krymo išvykti galima tik sausuma arba jūra.

Tuo metu Krymo totorių Medžliso vadovas Refatas Čubarovas, komentuodamas sprogimus Novofiodorovkoje, sakė, kad Rusijos piliečiai, neteisėtai esantys Kryme, sulaukė pirmojo „skambučio“, pranešančio, kad reikia nedelsiant palikti okupuotą teritoriją.

„Rusijos piliečiai, neteisėtai esantys/apsigyvenę Rusijos Federacijos okupuotame Kryme! Jūs ką tik sulaukėte pirmojo „skambučio“, kad turite tučtuojau palikti okupuoto Krymo teritoriją. Žinokite, kad jūsų buvimas Kryme yra neteisėtas ir nusikalstamas“, - parašė „Telegram“ kanale R. Čubarovas.

Jis paragino rusus negaišti laiko ir jau dabar važiuoti iš Krymo. Pasak Krymo totorių lyderio, laimės tas, kuris jau dabar pasinaudos tiltu per Kerčės sąsiaurį.

Antradienį Rusijos okupuotame Kryme, prie aviacijos bazės Novofiodorovkoje, iš kurios rusų lėktuvai skrenda bombarduoti Zaporižios, Mykolajivo ir Chersono sričių, nugriaudėjo keli galingi sprogimai.

Ukrainos pareigūnai neatskleidžia, kokia ginkluotė buvo panaudota antradienį atakuojant Rusijos aviacijos bazę Kryme, bet teigia, kad šis smūgis buvo tik „apšilimas“, praneša UNIAN.

Per aštuonerius Krymo okupacijos metus ten persikėlė nuo 600 tūkst. iki 1,5 mln. rusų, o 30 tūkst. Krymo totorių buvo priversti palikti pusiasalį.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder