Rusija

Islandija nuo rugpjūčio stabdys ambasados Rusijoje veiklą

Islandija penktadienį pranešė, kad nuo rugpjūčio 1 dienos stabdo savo ambasados Rusijoje darbą ir paprašė Rusijos apriboti savo veiklą Reikjavike.

„Dabartinė padėtis tiesiog neperspektyvi, kad nedidelė Islandijos užsienio reikalų tarnyba vykdytų ambasados Rusijoje veiklą“, – sakė užsienio reikalų ministrė Thordis Gylfadottir.

AFP biuras Maskvoje pranešė, kad Islandija yra pirmoji šalis, žengusi tokį žingsnį.

Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad šis sprendimas „nereiškia diplomatinių santykių nutraukimo“. Tačiau, kadangi komerciniai, kultūriniai ir politiniai ryšiai su Rusija yra „pasiekę visų laikų žemumas“, ambasados Maskvoje išlaikymas yra „nebepateisinamas“.

Islandija pranešė, kad buvo iškviestas Rusijos ambasadorius ir „paprašyta apriboti savo ambasados Reikjavike veiklą... ir sumažinti diplomatinio atstovavimo lygį“.

Th. Gylfadottir sakė, kad tikisi, jog sąlygos „kada nors leis mums palaikyti normalius ir vaisingus santykius su Rusija, tačiau tai priklauso nuo Kremliaus priimamų sprendimų“.

Užsienio reikalų ministerija teigė, kad Islandija užsienio valstybių sostinėse turi 18 ambasadų, „teikdama pirmenybę jų buvimo vietai pagal ekonominių, politinių ir kultūrinių ryšių arba vystomojo bendradarbiavimo mastą“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder