"Išprotėjo": Rusijos elitas pradėjo abejoti Putino psichine būkle (5)

Beveik metus trunkantis karas su Ukraina, kuris vietoj pergalingo "blitzkrygo" virto kruvina "mėsmalė" ir pavertė Rusiją dideliu pasaulio paribiu, kelia vis didesnį aukšto rango pareigūnų ir verslininkų nusivylimą.

Rusijos elitas vis labiau nerimauja, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas "išprotėjo", rašo "Bloomberg", remdamasi Europos žvalgyba.

Nepaisant nesėkmių fronte ir precedento neturinčios sankcijų bangos, V. Putinas negali atsisakyti idėjos nugalėti Ukrainą, dėl kurios jis pasirengęs mobilizuoti šimtus tūkstančių piliečių, paaukoti ekonomiką ir toleruoti didžiulius nuostolius fronte.

Ir nors elitas vis labiau abejoja Putino adekvatumu, "daugumai jų trūksta drąsos imtis realių veiksmų, kad pakeistų padėtį", - "Bloomberg" citavo Estijos užsienio žvalgybos tarnybos pranešimą.

Dokumente teigiama, kad potencialioje Rusijoje po Putino atėjimo į valdžią neatsiranda demokratines vertybes puoselėjančių grupių.

Priešingai, stiprėja "radikalios" prokarinės grupuotės, kurioms atstovauja, pavyzdžiui, Wagner vadovas Jevgenijus Prigožinas arba Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas.

Iš tikrųjų Rusijoje formuojasi "Sovietų Sąjunga 2.0", o "nei Jelcino, nei Gorbačiovo jau nebėra", mano žvalgybos analitikai.

Dokumente teigiama, kad V. Putinas "žaidžia laiku", tikėdamasis, kad Vakarai ir Ukraina palūš anksčiau nei Rusija, o bombardavimai galiausiai pasodins Kijevą prie derybų stalo pagal Kremliaus sąlygas.

Nors sankcijos ir ginklų siuntos Ukrainai iš Vakarų nustebino Rusijos invazijos architektus, Kremlius nelinkęs trauktis, o valdžia išsaugojo galimybę taikyti "propagandinio imperializmo" mechanizmus, pabrėžiama ataskaitoje.

Kalbant apie V. Putino psichinę būklę, JAV žvalgybos agentūros ją aktyviai tiria bent jau nuo praėjusių metų pavasario.

Psichiatrų analitikų dėmesį ypač patraukė balandžio 21 d. įvykęs Rusijos prezidento susitikimas su gynybos ministru Sergejumi Šoigu, kurio metu buvo aptarta padėtis tuo metu dar ne visiškai užimtoje Mariupolio srityje.

Kaip rašė "Newsweek", filmuotą susitikimo medžiagą tyrė psichiatrai ir nuotolinės diagnostikos ekspertai.

Analizės rezultatai buvo perduoti Baltiesiems rūmams.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder