Italija iškėlė baudžiamąją bylą "Putino rūmų" architektui

Italijos teisingumo ministerija iškėlė baudžiamąją bylą "Putino rūmų" prie Gelendžiko architektui Lanfranco Cirillo, praneša "Rai". Italijos leidinio duomenimis, Cirillo kaltinamas nusikaltimais, susijusiais su kontrabanda ir dokumentų klastojimu. 

Praėjusią vasarą pranešta, kad finansų policija apkaltino Cirillo 2013-2019 m. išvengus 50 mln. eurų mokesčių.

Teisėsaugos institucijos areštavo 141 mln. eurų vertės architekto turto. Į konfiskuotųjų sąrašą pateko namai, sraigtasparnis, banko turtas, grynieji pinigai, juvelyriniai dirbiniai, taip pat meno kūriniai, įskaitant Pikaso, Sezano ir Kandinskio darbus.

2014 m. prezidentas Vladimiras Putinas įteikė Cirillo Rusijos pasą. Dabar architektas gyvena Maskvoje, 51-ame dangoraižio aukšte, rašė leidinys, nenurodydamas, kuriame. 

Finansų gvardijos (Guardia di Finanza) pranešime spaudai pabrėžiama, kad Cirillo tariamai vengė mokėti mokesčius fiktyviai gaudamas leidimą gyventi kitoje šalyje.

Tyrimas dėl Cirillo pirmą kartą buvo pradėtas praėjusių metų vasario mėn.

Tuomet architektas paaiškino, kad daugiau kaip 20 metų gyveno Rusijoje ir ketino "paaiškinti savo padėtį" Italijos valdžios institucijoms. Cirillo persikėlė į Dubajų "prieš kurį laiką", rašė laikraštis "La Repubblica".

Už opozicinę veiklą įkalintas politikas Aleksejus Navalnas, atlikdamas tyrimą dėl "Putino rūmų" netoli Gelendžiko, teigė, kad Lanfranco Cirillo buvo šio pastato architektas. 

Interviu "Meduza" Cirillo sakė, kad rūmus statė Rusijos prezidentui, bet bendrovei "Stroygazconsulting". Paklaustas, ar kada nors matė Rusijos valstybės vadovą, architektas atsakė, kad "Gelendžike niekada nebuvo susitikęs su Putinu".

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder