Italija nurodė konfiskuoti 700 mln. dolerių vertės su Putinu susijusią jachtą, prisišvartavusią uoste remontui

Milžinišką superjachtą, kuri, kaip teigiama, priklauso Vladimirui Putinui, Italijos valdžios institucijos konfiskavo kaip sankcijų Rusijai dalį, - paskelbė dailymail.co.uk.

Italijos valdžios institucijos teigė, kad 700 mln. dolerių vertės jachta "The Scheherazade", kurios ilgis viršija 450 pėdų, o joje įrengtos SPA, baseinai ir dvi sraigtasparnių aikštelės, yra susijusi su "svarbiu asmeniu", tačiau jo neįvardijo.

Italijos finansų policija tyrimą dėl jachtos pradėjo kovo pabaigoje, o nuo rugsėjo mėnesio ji stovėjo prieplaukoje Marina di Carrara netoli Pizos ir buvo remontuojama.

Vėlai vakare paskelbta po to, kai sustiprėjo nuogąstavimai, kad "The Scheherazde" ketina pasprukti į tarptautinius vandenis ir išvengti galimų sankcijų.

Nors diktatorius Vladimiras Putinas tvirtina, kad yra tik vidutiniškai turtingas, tačiau įtariama, kad slapta slepia 100 mlrd. dolerių vertės turtą.

Mažesnis, senesnis laivas "Graceful" jau seniai įtariama priklausantis V. Putinui. 

Vienintelis tarp pasaulio superjachtų "Graceful" korpusas buvo pagamintas Rusijos karinių jūrų pajėgų laivų statykloje, o baigtas Vokietijoje, portalui DailyMail.com teigė šaltinis iš šios pramonės šakos.

"Graceful" išplaukė iš Vokietijos uosto likus maždaug dviem savaitėms iki Rusijos invazijos į Ukrainą ir šiuo metu stovi Rusijos Kaliningrado anklave Baltijos jūroje, saugiai už Vakarų sankcijų ribų.

Tačiau "Scheherazade" įstrigo sausajame doke Italijoje ir yra remontuojama, o su šiuo klausimu susipažinęs asmuo teigė, kad iki kovo pabaigos ji negalės išplaukti. 

Jachtos "Scheherazade" kapitonas britas Guy Bennett-Pearce'as neigė, kad savininkas yra Putinas, tačiau atsisakė atskleisti, kas yra savininkas.

Buvo teigiama, kad laivas gali priklausyti Eduardui Chudainatovui, Rusijos naftos magnatui, kuriam sankcijos nebuvo taikomos.

Jis yra buvęs valstybinės Rusijos bendrovės "Rosneft", prekiaujančios nafta ir dujomis, pirmininkas ir vykdomasis direktorius.

E. Chudainatovas yra artimas V. Putino sąjungininkui ir "Rosneft" pirmininkui Igoriui Sečinui.

Tačiau su įkalintu Rusijos opozicijos lyderiu Aleksejumi Navalnu susiję aktyvistai ir tiriamosios žurnalistikos atstovai įsitikinę, kad ji priklauso V. Putinui.

Jie gavo informacijos, kuri leidžia manyti, kad daugelis jachtos įgulos narių yra Federalinės apsaugos tarnybos - agentūros, kuri užtikrina V. Putino ir jo šalininkų saugumą - nariai.

Sprendimas konfiskuoti Kaimanų salose registruotą jachtą priimtas po to, kai Navalno šalininkė Marija Pevčich socialiniame tinkle "Twitter" parašė: Gerai, vaikinai, turime problemą, Putino slapta 700 mln. dolerių vertės jachta netrukus išvengs sankcijų. 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder