Italijoje rinkimus laimi dešiniųjų partijų koalicija

Preliminariais duomenimis, sekmadienį vykusius Italijos parlamento rinkimus įtikinamai laimi dešiniosios ir kraštutinės dešiniosios partijos. Tai rodo kelios balsavusių rinkėjų apklausos, kurių rezultatai buvo paskelbti uždarius rinkimų apylinkes.

Pavyzdžiui, televizijos kanalo „Sky TG24“ surengtos apklausos duomenimis, dešiniųjų jėgų koalicija surinko 42 proc. balsų, kairieji – 28,3 proc., populistai iš „Penkių žvaigždučių judėjimo“ – 16,4 proc.

Panašūs ir televizijos kanalo RAI užsakytos apklausos rezultatai. Jos duomenimis, dešinieji ir žemuosiuose, ir aukštuosiuose Italijos parlamento rūmuose gauna 41-45 proc. balsų (tarpo jų pirmauja „Italijos broliai“ su 22-26 proc.), kairieji turi 25,5-29,5 proc. (tarp jų pirmauja demokratai su 17-21 proc. balsų).

RAI taip pat pateikia vietų pasiskirstymo prognozę, sudarytą remiantis mišria partine-mažoritarine sistema. Dešiniosios partijos turės tvirtą savarankišką daugumą abejuose parlamento rūmuose.

Žemuosiuose, Deputatų Rūmuose jos gaus 227-257 iš 400 mandatų, o aukštuosiuose, Senate dešinieji turės 111-131 iš 200 mandatų.

Tad beveik neabejojama, kad Italijos ministre pirmininke taps 45 metų Giorgia Meloni. Jos partija „Italijos broliai“ turi dešiniųjų radikalų ir neofašistų įvaizdį, kurio dabar mėgina atsikratyti.

Be „Italijos brolių“, dešiniajai koalicijai taip pat priklauso Silvio Berlusconio partija „Pirmyn, Italija“ ir Matteo Salvinio „Lyga“. Abu pastarieji politikai žinomi kaip akivaizdūs Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkai.

Oficialūs Italijos parlamento rinkimų rezultatai turėtų būti paskelbti pirmadienį.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder