Izraelis ir Libanas pasiekė istorinį susitarimą, atveriantį kelią potencialiai turtingai dujų žvalgybai

Izraelis ir Libanas pasiekė istorinį susitarimą, antradienį atskirai pranešė abiejų pusių vadovai, ir taip išsprendė daugelį metų trukusį ginčą dėl jūrų sienos, susijusį su dideliais naftos ir dujų telkiniais Viduržemio jūroje. Apie tai paskelbė edition.cnn.com

Izraelis ir Libanas pasiekė istorinį susitarimą

"Galutinis pasiūlymo variantas tenkina Libaną, atitinka jo reikalavimus ir išsaugojo Libano teises į šį gamtos turtą", - sakoma Libano prezidento Michelio Aouno pareiškime, paskelbtame praėjus kelioms valandoms po to, kai per JAV tarpininką Amosą Hochsteiną buvo gautas galutinis Izraelio pasiūlymas.

M. Aounas pareiškė, kad tikisi, jog susitarimas bus paskelbtas "kuo greičiau".

Izraelio ministras pirmininkas Yairas Lapidas sakė: "Tai istorinis pasiekimas, kuris sustiprins Izraelio saugumą, suteiks milijardus Izraelio ekonomikai ir užtikrins mūsų šiaurinės sienos stabilumą.

Susitarimo projektas atitinka visus Izraelio nustatytus saugumo ir ekonominius principus, sakė J. Lapidas.

Izraelio ministras pirmininkas trečiadienį sušauks saugumo ministrų kabinetą, o po to įvyks specialus vyriausybės posėdis, sakė jis.

Ginčijama teritorija apima Karišo naftos ir dujų telkinį ir Kanaa prospektu vadinamą regioną, kurie pagal susitarimą turėtų patekti atitinkamai į Izraelio ir Libano vandenis.

Izraelis yra sakęs, kad netrukus pradės išgauti naftą ir dujas iš Karišo telkinio ir eksportuoti jas į Europą.

Antradienį Libano energetikos ministras Walidas Fayyadas taip pat sakė, kad Prancūzijos energetikos bendrovė "Total", kuriai priklauso Libano vandenų žvalgymo sutartis, "nedelsiant" pradės darbus Qanaa telkinyje.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder