Izraelis uždraudė su mados sektoriumi susijusią prekybą kailiais

Izraelis trečiadienį paskelbė uždraudžiantis su mados sektoriumi susijusią prekybą kailiais ir pelnė organizacijos „International Anti-Fur Coalition“ pagyrimą, kad žydų valstybė tapo „pirmąja visa šalimi“, įvedusia tokį draudimą.

„Prekyba gyvūnų kailiais – importas ir eksportas – bus uždraustas, išskyrus tyrimų, studijų arba tam tikrų religinių tradicijų poreikius“, – sakoma Aplinkos ministerijos pranešime.

Kai kurie žydai ultraortodoksai dėvi tradicines kailines kepures – štreimelius.

„Šią istorinę dieną Izraelis nustatė etikos precedentą, ir, tikėkimės, kitos valstybės prie jų prisijungs bei uždraus barbarišką ir žiaurią prekybą kailiais mados sektoriuje“, – per „Facebook“ parašė kailių naudojimo priešininkų koalicija.

„Izraelis tapo pirmąja visa šalimi, nebenaudosiančia kailių“, – pridūrė aktyvistai. Panašūs draudimai jau yra įvesti kai kuriuose pasaulio miestuose ir Kalifornijos valstijoje.

Ministerijos įsakas įsigalios po šešių mėnesių.

Gyvūnų teisių grupė „Žmonės už etišką elgesį su gyvūnais“ (PETA) ragino kitas šalis sekti šiuo pavyzdžiu, taip pat dėl medicininių priežasčių.

„Sugrūdant ligotus ir stresą patiriančius gyvūnus krūvon antisanitarinėmis sąlygomis kailinių žvėrelių fermose sukuriama ideali veisykla mirtinoms ligoms“, – sakoma PETA pranešime.

„Naujasis koronavirusas buvo aptiktas audinių fermose keliolikoje šalių“, – pridūrė organizacija.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder