J. Bidenas teigia susitikime su V. Putinu nurodysiąs jam raudonas linijas

JAV prezidentas Joe Bidenas teigia savo kolegai iš Rusijos Vladimirui Putinui susitikime Ženevoje trečiadienį nurodysiąs raudonas linijas.

„Aš prezidentui V. Putinui duosiu suprasti, jog yra sričių, kuriose galime bendradarbiauti, jei jis dėl to nuspręs, - sakė J. Bidenas pirmadienį spaudos konferencijoje Briuselyje pasibaigus NATO viršūnių susitikimui. – O srityse, dėl kurių mūsų nuomonės skiriasi, aiškiai pasakysiu, kas yra raudonos linijos“. Apie savo pokalbių partnerį iš Maskvos J. Bidenas sakė: „Jis protingas. Jis kietas. Ir, man rodos, jis, kaip sakoma žaidžiant kamuolio žaidimus, yra garbingas varžovas“.

Atsakydamas į vieno reporterio klausimą, ką reikštų Rusijos ir JAV santykiams tai, jei mirtų kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas, J. Bidenas teigė: „A. Navalno mirtis būtų dar vienas įrodymas, kad Rusija mažai laikosi pagrindinių žmogaus teisių arba iš viso neketina jų laikytis. Tai būtų tragedija“. A. Navalno mirtis esą pakenktų Rusijos santykiams su pasauliu – ir Maskvos santykiams su juo asmeniškai, pridūrė J. Bidenas.

A. Navalnas jau kelis mėnesius kalinamas kolonijoje į rytus nuo Maskvos. Rusijos teisėsauga kaltina 45-erių opozicionierių pažeidus ankstesnio baudžiamojo proceso lygtinio paleidimo reikalavimus, kai jis Vokietijoje gydėsi po pasikėsinimo į jį nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novyčiok“.

NATO šalių lyderiai padėkojo jam, kad jis dabar susitinka su V. Putinu, kalbėjo J. Bidenas. Jis su jais aptariąs, apie ką reikėtų kalbėtis su Kremliaus vadovu.

Viršūnių susitikimas su V. Putinu Ženevoje užbaigs pirmąją JAV prezidento kelionę užsienyje, per kurią jis pirmą kartą dalyvavo NATO viršūnių konferencijoje. Savaitgalį jis   dalyvavo ir G7 viršūnių susitikime Didžiojoje Britanijoje. Antradienį Briuselyje numatyti pokalbiai su ES lyderiais.

Sidebar placeholder