JAV generolas ragina Vakarus kuo greičiau perduoti Ukrainai naikintuvus

Kalifornijos nacionalinės gvardijos vadas generolas Davidas Baldwinas paragino JAV ir kitų Vakarų šalių pareigūnus apsvarstyti galimybę kuo greičiau perduoti Ukrainai naikintuvus.

Boldvinas žurnalistams sakė, kad JAV kariuomenės pareigūnai kartu su savo kolegomis iš Ukrainos sprendžia Kijevo prašymą Vakarų šalims suteikti naikintuvų, kurie padėtų atremti Rusijos invaziją.

"MiG'ai yra geriausias neatidėliotinas sprendimas ukrainiečiams paremti, tačiau JAV ar Vakarų naikintuvai taip pat yra galimybė, kurią reikėtų kuo greičiau išnagrinėti", - sakė jis.

Jis teigė, kad Ukrainos susidomėjimas MiG'ais yra labai naudingas, nes jos pilotai moka jais skraidyti.

Tačiau jei ukrainiečiai ketina naudoti vakarietiško tipo orlaivius, kyla klausimas, kiek ir kokių tipų orlaivių dabar gali būti prieinami.

Baldwino tiesioginė kalba: "Pirmiausia siunčiame juos į šiuos MiG'us, tačiau taip pat diskutuojama apie tai, kokių orlaivių reikės ateityje (vidutinės trukmės laikotarpiu, per ateinančius šešis mėnesius ar metus, o paskui ir ilguoju laikotarpiu) - kokių sistemų pajėgumų, kokie orlaiviai jiems būtų veiksmingi, įperkami ir įmanomi.

Pasak Boldvino, Kalifornijos nacionalinės gvardijos narius su Ukrainos kariuomene sieja ilgalaikiai ryšiai - nuo 1990-ųjų jie kartu mokosi Rytų Europoje pagal valstybės partnerystės programą.

Kalifornijos gvardijos nariai, ypač pilotai, kasdien bendrauja su Ukrainos kariais ir pilotais, dalijasi taktika ir idėjomis.

Archyvų nuotr.

Šaltinis: POLITICO

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder