Blinkenas vyks į naują kelionę po Artimuosius Rytus

JAV pareigūnas: ketvirtadienį Blinkenas vyks į naują kelionę po Artimuosius Rytus

Ketvirtadienį JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas vyks jau ketvirtosios kelionės į Artimuosius Rytus, pranešė pareigūnas, didėjant baimei, kad Izraelio ir „Hamas“ konfliktas gali peraugti į regioninį karą.

Aukščiausiasis JAV diplomatas ketvirtadienio vakarą išvyks iš Vašingtono į kelionę, apimančią ir Izraelį, trečiadienį pranešė anonimiškumo pageidavęs JAV pareigūnas. Išsamesnės informacijos apie A. Blinkeno kelionę jis nepateikė. Per ankstesnes keliones A. Blinkenas lankėsi daugelyje arabų šalių.

Tai bus ketvirtoji A. Blinkeno kelionė į regioną ir penktoji į Izraelį (neskaitant apsilankymo per prezidento Joe Bideno vizitą) nuo spalio 7 d., kai „Hamas“ teroristai surengė daugiausiai aukų pareikalavusį išpuolį Izraelyje ir išprovokavo karą Gazos Ruože.

Antradienį per įtariamą Izraelio smūgį Beiruto priemiestyje žuvo aukštas „Hamas“ lyderis, imta būgštauti, jog karas gali išplisti. „Niekas nėra suinteresuotas nei regione, nei pasaulyje, kad šis konfliktas dar labiau paaštrėtų“, – anksčiau trečiadienį sakė Valstybės departamento atstovas Matthew Milleris.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder