Rusija gali atakuoti Lenkijos oro uostus

JAV senatorius: Rusija gali atakuoti Lenkijos oro uostus

JAV Žvalgybos komiteto senatorius Marco Rubio teigia, kad po kelių Rusijos kariuomenės pralaimėjimų mūšio lauke Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gali įsakyti pulti vietas, kuriose Ukrainai dalijama karinė pagalba.

Visų pirma tai gali paveikti net Lenkijos oro uostus. Apie tai pranešė CNN.

"Jei Vladimiras Putinas nuspręs, kad, pavyzdžiui, NATO, Europos ir JAV ginklavimasis dėl Ukrainos ne tik pralaimės karą, bet ir pakenks jo valdžios kontrolei... visai įmanoma, kad jis gali pataikyti į kai kuriuos paskirstymo punktus, per kuriuos šios atsargos patenka į Lenkiją", - aiškino Rubio.

Pasak senatoriaus, galimybė užpulti NATO šalies teritoriją, pavyzdžiui, kokį nors oro uostą Lenkijoje, jam kelia didesnį nerimą nei branduolinio smūgio galimybė, apie kurią dabar daug kas kalba.

Tačiau Rubio neįsivaizduoja scenarijaus, pagal kurį V. Putinas laimėtų karą prieš Ukrainą.

Jis pridūrė, kad dabar Rusijos kariuomenė turi dvi galimybes: bandyti išlaikyti jau užgrobtą teritoriją, o tai gali trukti ne vienerius metus, arba toliau trauktis.

Ukrainos partneriai padeda karine įranga, ginklais ir humanitarine pagalba. Daugiau pagalbos atkeliauja iš Lenkijos.

Pasak Ukrainos užsienio reikalų ministro Dmytro Kulebos, pirmąją Rusijos Federacijos įsiveržimo dieną Lenkijos valdžios institucijos pažadėjo remti Ukrainą iki karo pabaigos.

Rugpjūčio pabaigoje Lenkija suteikė Ukrainai daugiau kaip 10 mlrd. zlotų (2,1 mlrd. eurų) paramos. Tuo pat metu perduotų ginklų vertė siekia apie 7 mlrd. zlotų (1,47 mlrd. eurų).

Organizatorių nuotr.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder