JAV traukiasi iš UNESCO

Jungtinės Valstijos antradienį paskelbė, kad traukiasi iš UNESCO, teigdamos, kad ši Jungtinių Tautų (JT) kultūros ir švietimo agentūra, geriausiai žinoma dėl pasaulio paveldo objektų apsaugos, yra šališka Izraelio atžvilgiu ir skatina „skaldančius“ reikalus.

„Tolesnis dalyvavimas UNESCO veikloje neatitinka Jungtinių Valstijų nacionalinių interesų“, – sakė Valstybės departamento atstovė spaudai.

„Prezidentas (Donaldas) Trumpas (Donaldas Trampas) nusprendė išvesti Jungtines Valstijas iš UNESCO, kuri remia „woke“, skaldančias kultūrines ir socialines idėjas, visiškai neatitinkančias sveiko proto politikos, už kurią amerikiečiai balsavo lapkričio mėnesį“, – leidiniui „New York Post“ sakė Baltųjų rūmų atstovės spaudai pavaduotoja Anna Kelly (Ana Keli).

Sprendimas turi įsigalioti kitų metų pabaigoje.

Tai bus jau trečias kartas, kai Jungtinės Valstijos palieka Paryžiuje įsikūrusią UNESCO, ir antras kartas, kai tai vyksta valdant D. Trumpui.

D. Trumpas jau buvo išvedęs JAV iš UNESCO per savo pirmąją kadenciją, motyvuodamas tariamu antiizraelietišku šališkumu. Jungtinės Valstijos grįžo į organizaciją 2023 metais, į valdžią atėjus Joe Bidenui (Džo Baidenui).

UNESCO kol kas nekomentavo šio žingsnio.

Pirmąkart JAV organizaciją paliko 1984 metais, dirbant Ronaldo Reagano (Ronaldo Reigano) administracijai. Tąkart Vašingtonas tvirtino, kad ši JT agentūra yra blogai valdoma, korumpuota ir naudojama Sovietų Sąjungos interesams tenkinti. JAV vėl įstojo į ją 2003 metais George'o W. Busho (Džordžo V. Bušo) prezidentavimo laikotarpiu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder