JAV vadovybė slapta lankosi Kijeve: žiniasklaida sužinojo svarbius vizito rezultatus

Žiniasklaidos pranešimais, JAV netrukus grąžins savo diplomatus į Kijevą ir skirs naujų lėšų karinėms reikmėms. 

Kijeve lankėsi JAV valstybės sekretorius Anthony Blinkenas ir gynybos sekretorius Lloydas Austinas. Amerikiečių delegacija atvyko į Ukrainą balandžio 24 d., tada ji taip pat susitiko su Prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Apie tai pranešė UP, remdamasi šaltiniais Prezidento kanceliarijoje.

"Saugumo sumetimais apie atvykimą nebuvo pranešta. Tačiau susitikimai buvo labai produktyvūs. Rezultatus paskelbsime ryte", - sakoma pranešime.

Pažymėtina, kad Blinkeno ir Ostino vizitas yra pirmasis JAV pareigūnų vizitas į Ukrainą nuo visiško karo su Rusija pradžios. Be to, šis vizitas svarbus atsižvelgiant į tai, kad JAV, skirtingai nei daugelis Europos šalių, dar negrąžino savo ambasados Kijeve.

Pasak "Reuters", per vizitą Kijeve Blinkenas ir Ostinas sakė Volodymyrui Zelenskiui, kad JAV diplomatai gali grįžti į Ukrainą kitą savaitę. Be to, Ukrainos sostinėje buvo paskelbta apie 713 mln. dolerių karinę paramą Ukrainai ir 15 kitų šalių, pranešė "Associated Press".

Anksčiau JAV pareigūnai atsisakė komentuoti Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pareiškimą, kad JAV vyriausybės nariai planuoja apsilankyti Ukrainoje.

Apie šį vizitą jis pranešė šeštadienį surengtoje spaudos konferencijoje.

Sidebar placeholder