Branduoliniai ginklai

JAV žvalgyba nemato jokių su Rusijos branduoliniais pajėgumais susijusios veiklos požymių

(1)

Europa ir JAV teigia kol kas nematančios jokių su Rusijos branduoliniais pajėgumais susijusios veiklos požymių. "Šiuo metu ji blefuoja", - "Reuters" komentare sakė Prahoje dirbantis karinis analitikas Jurijus Fiodorovas.

"Tačiau sunku pasakyti, kas bus po savaitės ar mėnesio - kai jis supras, kad karas pralaimėtas."

Paklaustas, ar V. Putinas ruošiasi branduolinei atakai, CŽV direktorius Williamas Burnsas CBS sakė: "Turime labai rimtai vertinti tokią grėsmę, atsižvelgiant į viską, kas pastatyta ant kortos."

Tačiau J. Burnsas teigė, kad JAV žvalgyba neturi "praktinių įrodymų", jog V. Putinas ketina netrukus panaudoti taktinius branduolinius ginklus.

Rusijos grasinimas branduoliniu smūgiu - kas žinoma

Rugsėjo 21 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pagrasino Vakarams branduoliniu ginklu ir paskelbė apie dalinę mobilizaciją šalyje.

Po to Kremlius bandė aneksuoti užgrobtus Ukrainos regionus. Šiomis aplinkybėmis Rusijos pareigūnai ėmė skelbti, kad Rusijos Federacija panaudos branduolinį ginklą, jei bus kėsinamasi į jos teritoriją.

Tačiau pasaulis nepripažįsta pseudoreferendumų rezultatų, o JAV ir sąjungininkai sutiko, kad Ukraina turėtų deokupuoti Maskvos užgrobtas teritorijas. 

Vakarų analitikai sutinka su teiginiu, kad branduolinis šantažas veikiau rodo, kokioje nelengvoje situacijoje atsidūrė Rusijos kariuomenė mūšio lauke.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder