JK masiškai gendant išmaniesiems skaitikliams klientai gauna milžiniškas sąskaitas

(1)

Milijonai namų ūkių Jungtinėje Karalystėje praranda savo išmaniojo skaitiklio privalumus dėl gedimų ir prasto tiekėjo aptarnavimo, perspėjo „Citizens Advice“.

Daugiau nei pusė Didžiosios Britanijos namų dabar turi išmanųjį skaitiklį, tačiau juos nuvilia tiekėjai, kurie dažnai sunkiai pasiekiami, kai kyla problemų, pranešė vartotojų labdaros organizacija.

Ji paragino nustatyti naujas taisykles, kurios užtikrintų, kad energijos tiekėjai kuo greičiau nustatytų ir išspręstų problemas, sakydama, kad ypač nerimauja dėl to, jog žmonės gali gauti milžiniškas netikėtas sąskaitas, jei jų tiekėjas ilgą laiką negalės automatiškai nuskaityti duomenų.

Dabartinės taisyklės leidžia tiekėjams pateikti sąskaitas klientams už visus metus, nesvarbu, ar jie turi išmanųjį skaitiklį, ar ne, tačiau „Citizens Advice“ teigė, kad šis laikotarpis turi būti sutrumpintas iki šešių mėnesių, kad būtų išvengta didelių sąskaitų.

Grupės atliktas tyrimas parodė, kad 20% namų ūkių, turinčių išmanųjį skaitiklį – 2,86 mln. – vis dar turi reguliariai pateikti skaitiklio rodmenis rankiniu būdu, nes jų įrenginys to nedaro automatiškai.

Beveik trečdalis (31 %) susidūrė su problemomis dėl ekrano (IHD) ekrano, kuris padeda namų ūkiams stebėti energijos suvartojimą ir išlaidas. Ketvirtadalis žmonių, kurie kreipėsi į aptarnavimą dėl išmaniųjų skaitiklių problemų, turėjo atsiskaitymo problemų.

Kai kuriais atvejais tiekėjams nepatikrinus skaitiklių daugiau nei metus, klientams buvo išsiųstos 1 000 svarų sterlingų ir didesnės sąskaitos.

Vyriausybės duomenys rodo, kad praėjusių metų pabaigoje daugiau nei 10 % išmaniųjų skaitiklių neveikė tinkamai, tačiau „Citizens Advice“ teigė mananti, kad tai yra tik ledkalnio viršūnė.

Ji nori, kad tiekėjai būtų priversti laikytis naujų garantuotų eksploatacinių savybių standartų, kurie užtikrintų savalaikį problemų diagnozavimą ir remontą, o nukentėjusiems vartotojams būtų automatiškai kompensuojama, jei jų nesilaikoma.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder