JK pakėlė naikintuvus perimti prie šalies oro erdvės artėjusių Rusijos bombonešių

Britų Karališkosios oro pajėgos trečiadienį pranešė, kad reaguodamos į keturių Rusijos karinių orlaivių artėjimą prie Jungtinės Karalystės oro erdvės pakėlė savo naikintuvus.

Oro pajėgos nurodė, kad keturi rusų strateginiai bombonešiai buvo „perimti ir palydėti“ ir kad jie nebuvo įskridę į Jungtinės Karalystės oro erdvę.

Naikintuvai „Typhoon“ pakilo iš Didžiosios Britanijos oro pajėgų bazių Losimaute Škotijos šiaurės rytuose; prie jų prisijungė degalų papildymo orlaivis „Voyager“, išskridęs iš Anglijos Oksfordšyro.

Daugiau informacijos apie operaciją britų valdžia nepateikė.

Karališkosios oro pajėgos dažnai perima orlaivius, artėjančius prie vadinamosios „JK interesų zonos“.

Anksčiau pajėgos teigė, kad Rusijos kariniai orlaiviai, įskrisdami į Londono prižiūrimą tarptautinę oro erdvę, gali kelti pavojų kitiems asmenims ore, nes dažnai nebendrauja su oro eismo kontrolės tarnybomis.

Pernai lapkritį Britanijos reaktyviniai lėktuvai pakilo reaguojant į rusų strateginių bombonešių priartėjimą.

Pareigūnai tuomet pranešė, kad naikintuvai palydėjo Rusijos orlaivius iš „interesų zonos“ ir kad bombonešiai nepažeidė JK oro erdvės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder