Joe Bidenas: miškų gaisrai įrodo, kad turime imtis veiksmų dėl klimato kaitos

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį kalbėjosi su gubernatoriais iš septynių valstijų, kuriose siaučia miškų gaisrai, pabrėždamas, kad krizė atskleidė poreikį imtis veiksmų kovoje su klimato kaita, praneša AFP.

Vaizdo konferencijos metu Baltuosiuose rūmuose JAV prezidentas dėkojo ugniagesiams, gesinantiems 66 miškų gaisrus vakarinėje JAV dalyje, ir vadino juos herojais. Šalies vadovas sakė, kad reikia skirti daugiau resursų gaisrams gesinti.

„Jiems reikia daugiau pagalbos. Negalime ignoruoti to, kad mūsų šalį veikia tarpusavyje susiję veiksniai – itin didelis karštis, užsitęsusi sausra ir itin miškų gaisrams palankios sąlygos“, – J. Bidenas sakė septynių valstijų gubernatoriams, tarp kurių buvo Kalifornijos, Oregono ir Montanos atstovai.

Jis mano, kad kovojant su klimato kaita reikia spręsti visas šias tris problemas.

JAV prezidentas taip pat pastebėjo, kad pasitarimas dėl miškų gaisrų paskutinį kartą vyko prieš mėnesį, o nuo tada išdegusios žemės plotas padvigubėjo iki 3,4 mln. akrų.

Gaisrus gesina keli tūkstančiai ugniagesių, dažniausiai itin pavojingomis sąlygomis, o mažiausiai du jų žuvo.

Prezidentas sakė, kad dėl klimato kaitos miškingose vietovėse pakilo oro temperatūra, o tai sudaro palankias sąlygas medžiams kenkiantiems vabalams. Dėl jų susidaro dideli plotai nudžiūvusių medžių, ir tai prisideda prie gaisrų.

J. Bidenas taip pat Kongresui pasiūlė savo infrastruktūros planą, kuriame milijardai JAV dolerių būtų skiriami miškų apsaugai ir kovai su miškų gaisrais.

Sidebar placeholder