Angela Merkel ketina siekti ketvirtosios kadencijos

JT vadovas A. Guterresas siūlo darbą buvusiai Vokietijos kanclerei A. Merkel

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas pasiūlė buvusiai Vokietijos kanclerei Angelai Merkel patariamąjį vaidmenį Jungtinėse Tautose.

Pasak šaltinių JT, A. Guterresas paprašė A. Merkel pirmininkauti patariamajai tarybai, kuriai vadovauja buvę valstybių ir vyriausybių vadovai. Grupei pavesta „nustatyti pasaulio viešąjį gėrį ir kitas bendro intereso sritis, kuriose labiausiai reikia tobulinti valdymą, ir pasiūlyti variantus, kaip tai būtų galima pasiekti“. Ozono sluoksnis yra pasaulinio viešojo gėrio pavyzdys, terminą taip pat galima taikyti tarptautinėms taisyklėms, pavyzdžiui, dėl skrydžių saugos ir pasaulinės prekybos.

Pranešama, kad A. Guterresas pasiūlymą pateikė tiesiogiai A. Merkel. JT šaltinių manymu, tikimybė, kad ji priimtų šį darbo pasiūlymą, gana maža. Panašu, kad A. Merkel atsakymo dar negauta. 67 metų konservatorių politikė rugsėjį nebekandidatavo per federalinius rinkimus, praėjusių metų pabaigoje pasitraukė iš Vokietijos nacionalinės politikos po 16 metų kanclerės poste.

A. Guterreso pasiūlyta patariamoji taryba yra vienas svarbiausių generalinio sekretoriaus JT reformų projektų per sausį prasidėjusią antrąją kadenciją. Numatomas patariamasis organas turi suteikti postūmį pasauliniu lygmeniu atnaujinti JT veiklą ir principus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder