Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas atsistatydins iš pareigų

(2)

Konservatyviųjų pažiūrų įstatymų leidėjai ir pareigūnai gali atsikvėpti su palengvėjimu, jei Borisas Džonsonas vėliau atsistatydins. Tokiu atveju B. Johnsonas už nugaros paliks smarkiai susiskaldžiusią partiją.

Tačiau dar neprasidėjus lyderio rinkimų varžyboms, aukščiausio posto trokštantiems asmenims iš karto kyla susirūpinimas.

Pats premjeras - jo elgesys, sprendimai ir tai, ar jis nusipelnė savo partijos paramos, ar ne, - jau savaime buvo vienas iš pagrindinių susiskaldymo klausimų.

Be to, partijoje esama ir ideologinių nesutarimų, kuriuos dar labiau paaštrino ilgus metus trukę ginčai dėl "Brexit" ir asmens laisvės pandemijos metu.

Nepaisant to, kad balsavimas dėl "Brexit" įvyko daugiau nei prieš šešerius metus, vis dar esama didelių nesutarimų dėl to, kokie turėtų būti santykiai su Europa - nuo pakartotinio prisijungimo prie ES aspektų iki atviro priešiškumo dėl tarptautinių sutarčių.

B. Johnsono įpėdinis paveldės šią netvarką praėjus 12 metų po to, kai 2010 m. partija atėjo į valdžią.

Šalis susiduria su pragyvenimo išlaidų krize, o partijos reitingai jau kelis mėnesius krenta.

Kad ir kaip patraukliai skambėtų noras tapti Didžiosios Britanijos vadovu, bus sunku išeiti iš garsiausio nuo Vinstono Čerčilio laikų į valdžią atėjusio ministro pirmininko šešėlio.
.
Atsistatydina dar trys vyriausybės ministrai

Ketvirtadienį apie savo atsistatydinimą paskelbė Konservatorių partijos pirmininko pavaduotojai Caroline Johnson ir Luke'as Hallas bei Užsienio reikalų ministerijos privatus parlamento sekretorius Robas Butleris. 

Savo laiške Jungtinės Karalystės ministrui pirmininkui Borisui Džonsonui, paskelbtame socialiniame tinkle "Twitter", Karolina Džonson (Caroline Johnson) teigė: "Tačiau su dideliu liūdesiu pripažįstu, kad laikui bėgant bendras jūsų klaidų, sprendimų ir veiksmų šalies viduje poveikis iššvaistė mūsų puikios partijos, kolegų konservatorių ir daugelio mano rinkėjų gerą valią."

Hallas laiške ministrui pirmininkui teigė, kad "laikiausi nuomonės, jog turi būti vykdoma parlamentinė neišvengiamų lyderystės varžybų priežiūra.

Tačiau yra kitų, kurie gali tai užtikrinti. Dabartinė situacija akivaizdžiai netoleruotina".  

Butleris taip pat pasidalijo savo atsistatydinimo laišku ministrui pirmininkui socialiniame tinkle "Twitter", sakydamas: "Lojalumas politikoje pagrįstai labai vertinamas; mums sekasi kaip komandai.

Bet aš nebegaliu suderinti lojalumo Jums, kaip ministrui pirmininkui".

Atsisako komentuoti

Bakingemo rūmai ketvirtadienio rytą atsisakė komentuoti, ar karalienė Elžbieta II bendravo su Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Borisu Džonsonu, pranešė Didžiosios Britanijos naujienų agentūra PA.  

Karalienė yra Vindzoro pilyje, o dvaro aplinkoje užfiksuota, kad trečiadienio vakarą ji telefonu surengė savaitinę audienciją su B. Johnsonu.  

Gali praeiti keli mėnesiai

Nors Borisas Džonsonas paskelbs apie savo atsistatydinimą, gali būti, kad jis liks poste iki spalio mėnesio, kai Konservatorių partija susirinks į metinę konferenciją.

Įprastai, kai atsistatydina konservatorių lyderis, jis duoda partijai laiko surengti nuodugnų lyderio konkursą.

Sunku prognozuoti, kiek šis konkursas užtruks.

Kai 2016 m. atsistatydino buvęs Ministras Pirmininkas Davidas Cameronas, procesas truko vos kelias savaites, nes kandidatas po kandidato pasitraukdavo, palikdamas Theresą May be konkurencijos.

Kai 2019 m. kandidatavo pats B. Johnsonas, jis perėjo kelis balsavimo su parlamento nariais etapus, kol galiausiai buvo pateiktas partijos nariams.

Paskutiniame ture jis nugalėjo buvusį sveikatos apsaugos ministrą Jeremy Huntą.

Tikimasi, kad J. Huntas vėl kandidatuos į partijos lyderius.

Nors B. Johnsono planas gali būti likti poste, atsižvelgiant į tai, kad jo vyriausybė beveik žlugo, taip pat gali būti, kad jo parlamento nariai pareikalaus alternatyvaus laikinojo lyderio.

Borisas Johnsonas atsistatydins iš pareigų

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder