Kai kurie rusai nesutaria, ar pagerbtų nuteistus kareivius, žuvusius Ukrainoje po to, kai kalėjimą iškeitė į karą

(1)

Daugelis Rusijos kalinių, kovojusių priešakyje Ukrainoje, galiausiai sumokėjo didžiausią kainą, tačiau jų tautiečiai, grįžę namo, negali susitarti, ar juos reikia pagerbti, ar ne.

Jevgenijaus Prigožino įkurta Rusijos sukarinta organizacija „Vagnerio grupė“ sukėlė kontroversiją, verbavusi nuteistus nusikaltėlius kariauti Ukrainoje mainais už jų laisvę.

Praėjusį mėnesį grupuotė pranešė, kad nutrauks šią praktiką, o pranešimai rodo, kad kaliniai atsisakė vykti, nes nenorėjo būti įtraukti į savižudybių misijas.

Kai kurie kaliniai, tapę kareiviais, skundėsi, kad jiems nebuvo suteikta pakankamai mokymo, ginklų ar atsargų, ir jie iš esmės buvo išsiųsti į frontą mirti.

JK gynybos ministerija anksčiau šį mėnesį per žvalgybos instruktažą nurodė, kad maždaug pusė visų Rusijos kalinių, išsiųstų kovoti su Ukraina, buvo nužudyti arba sužeisti.

JK žvalgyba praėjusią savaitę pranešė, kad Rusijos pajėgos dabar susiduria su karių „išvykimu“, nes tūkstančiai kalinių, kurie kovojo mainais už malonę, turėtų būti paleisti.

Tačiau grįžtantys kariai – nesvarbu, ar jie grįžta gyvi, ar mirę – greičiausiai nebus sutikti su visuotiniu dėkingumu.

Buvęs kalinys iš Rusijos Rostovo srities Romanas Lazarukas 2014 metais buvo nuteistas už savo motinos ir sesers nužudymą, rašo „The New York Times“.

Miręs mūšyje dėl Bakhmuto, jis buvo palaidotas „Didvyrių alėjoje“, kapinių dalyje, kurioje buvo Antrojo pasaulinio karo veteranai.

Tačiau tokį herojaus elgesį pasmerkė kai kurie bendruomenės nariai, tarp jų ir buvęs jo sesers klasiokas. – Ką padarė šis Lazarukas ar kiti vaikinai? ji papasakojo vietiniam Rusijos prekybos centrui. „Jie žudė, vogė, peiliu mušė, prievartavo, pateko į kalėjimą ir išėjo toliau žudyti. Kokie jie herojai?”

„Wagner Group“ vadovas Jevgenijus Prigožinas šeštadienį, 2022 m. gruodžio 24 d., dalyvauja per specialiąją operaciją Ukrainoje žuvusio Wagnerio grupės kovotojo Dmitrijaus Menšikovo laidotuvėse Beloostrovskojės kapinėse už Sankt Peterburgo (Rusija).

Associated Press, failas Ginčai taip pat susipriešino su vietos pareigūnais, kurie galbūt norėtų išvengti ginčų dėl viešosios garbės suteikimo nuteistiesiems, ir gyventojams, norintiems, kad su žuvusiais kariais būtų elgiamasi pagarbiai kaip su Tėvynės gynėjais, rašo „The Times“.

Kai Rusijos Krasnodaro srities meras pristabdė mūšyje žuvusių kalinių laidotuves dėl viešo ginčo dėl jų, Wagnerio įkūrėjas Prigožinas pagrasino sukrauti lavonus mero svetainėje, rašo „The Times“.

Kai kurie gyventojai taip pat susirūpinę dėl malonės atleistų kalinių, kurie grįžta namo gyvi, bet vis tiek gali būti smurtaujantys.

JK Gynybos ministerija pareiškė, kad buvusių kalinių grąžinimas į Rusijos visuomenę gali kelti grėsmę bendruomenėms, ir pažymėjo, kad „staigus dažnai smurtaujančių nusikaltėlių, turinčių neseniai ir dažnai traumuojančią kovinę patirtį, antplūdis“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder