Kai Ukrainos pajėgos sustos prie Rusijos sienų, mes tęsime: čečėnai pasakojo, kaip kariauja Ukrainoje

(4)

Laisvieji čečėnai ne tik pasiruošę kovoti už Ukrainą, bet tai daro jau seniai. Žurnalistai kalbėjosi su Ičkerijos Čečėnų Respublikos atstovu Ruslanu, bataliono, kovojančio prieš Rusiją Ukrainos rytuose, vicevadu.

Taip rašo Vokietijos laikraštis „Süddeutsche Zeitung“.

Jo batalionas vadinasi „Adomas“ (arba kitu – Dudajevo vardu). Savo veiksmus jis derina su Ukrainos ginkluotosiomis pajėgomis, tačiau pats dalinys pasirenka „vykdymo stilių“. Bataliono kariai patenka į rusų užnugarį, jį išvalo, atlieka sabotažo veiksmus, nukreipia bepiločius orlaivius-kamikadzes, išdėsto savo snaiperių pozicijas.

Kaip pavyzdį Ruslanas žurnalistui parodė paprastą droną už 500 eurų, kurį naudoja savo darbe.

„Daugelis ukrainiečių, kurie mokėjo tai padaryti (paleisti dronus – red.), jau yra mirę. Štai kodėl mes tai darome“, – sako jis.

Ruslanui Donbasas yra ideali vieta karui – nėra kalnų. Batalionas kaunasi pagal principą – užpuolė, sunaikino, pasitraukė.

Jis supranta, kad jei bus sučiuptas, bus kankinamas ir sulauks mirties bausmės. Jis sako, kad ukrainiečiai 2022 metais jautė tai, ką 1990-aisiais jautė Ičkerijos gyventojai. Kovotojas mano, kad po pergalės, Ukrainos kariuomenei sustojus prie Rusijos Federacijos sienų, bataliono žmonės toliau kovos Rusijos teritorijoje kaip partizanai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder