Kanados vakaruose miško gaisrų skaičius išaugo iki 180

Anomalios kaitros sukeltų miško gaisrų skaičius Kanados vakaruose esančioje Britų Kolumbijos provincijoje pastarąją parą išaugo nuo 136 iki 180. Tai sekmadienį pranešė televizijos kanalas CTV, remdamasis priešgaisrinės tarnybos atstovais.

Su ugnimi kovoja daugiau kaip 3 tūkst. žmonių, aviacija ir specialioji technika. Pirmadienį į regioną padėti gesinti gaisrų atvyks 350 Kanados ginkluotųjų pajėgų kariškių. Liepsnos apėmė daugiau kaip 79 tūkst. hektarų plotą. Daugiau kaip 1,3 tūkst. namų gyventojams duotas nurodymas evakuotis, per tūkstantį žmonių jį gali gauti artimiausiu metu.

Anksčiau buvo pranešta, kad miško gaisrai beveik visiškai sunaikino nedidelę Lutono gyvenvietę, kur praėjusią savaitę buvo užfiksuotas absoliutus temperatūros rekordas Kanados istorijoje – plius 49,6 laipsnio Celsijaus. Miestelį spėjo palikti apie tūkstantį gyventojų. Policijos duomenimis, mažiausiai du žmonės žuvo ugnyje.

Nuo birželio pabaigos Albertos, Britų Kolumbijos provincijose, kai kuriuose Saskačevano provincijos rajonuose, taip pat pietinėse arktinių šalies teritorijų – Jukono ir Šiaurės Vakarų – dalyse nusistovėjo anomali kaitra. Dieną termometrų stulpeliai čia pasiekia 40-45 laipsnių Celsijaus padalas.

Liepos 2 d. buvo pranešta, kad Britų Kolumbijoje anomalios kaitros aukomis galėjo tapti mažiausiai 720 žmonių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder