Karas Ukrainoje tęsiasi jau 35 dienas: naujausios žinios iš fronto

Naujausios žinios iš karo Ukrainoje. Nuolat pildoma.

20:39 Dnipro meras pranešė apie raketų smūgius mieste.

20:23 Rusija dalį kariuomenės iš Kyjivo ir Černihivo sričių perbazuoja Donecko ir Charkivo kryptimis. Apie tai telemaratono eteryje pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (SNBO) sekretorius Aleksejus Danilovas.

19:51 JAV prezidentas Joe Bidenas ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis aptarė „papildomas galimybes“ suteikti pagalbą Ukrainos kariuomenei, kovojančiai su jau penkias savaites besitęsiančia Rusijos invazija, sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

19:00 Vokietija artimiausiu būdu į Ukrainą atsiųs ginkluotės už 300 mln. eurų.

Tai bus bepiločiai, minosvaidžiai, kulkosvaidžiai, šarvuoti džipai. Iš viso – apie 200 rūšių karinės ginkluotės, rašo „Suddeutsche Zeitung“.

18:43 Slovakija, remdamasi žvalgybos tarnybų pateikta informacija, išsiųs 35 Rusijos diplomatus. Apie tai naujienų agentūrai AFP sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Jurajus Tomaga. „Apgailestaujame, kad po ankstesnių rusų diplomatų išsiuntimų per porą praėjusių metų Rusijos diplomatinė atstovybė neparodė jokio suinteresuotumo Slovakijoje veikti korektiškai“, – pridūrė jis.

18:25 Norvegijos valdžia į Ukrainą siunčia 2000 prieštankinių granatsvaidžių M72.

17:26 Ukrainos gynybos ministerija praneša, kad Rusija telkia dideles pajėgas Baltarusijos teritorijoje.

17:25 Ukrainos prezidentūros nuomone, oligarchas Romanas Abramovičius yra efektyvus tarpininkas derybose dėl paliaubų.

17:10 Ukrainos Gynybos ministerija teigia, kad šiandien nefiksavo masinio Rusijos pajėgų atitraukimo nuo Kyjivo ir Černihivo.

16:34 Irpinio meras praneša, kad pirminiais skaičiavimais mieste nužudyti apie 300 taikių gyventojų. Jo teigimu, kai kuriuos okupantų kareiviai šaudydavo gatvėje be jokios priežasties.

16:17 Prezidentas V. Zelenskis kreipėsi į Norvegiją, prašydamas duoti Ukrainai priešlaivinių raketų ir priešlėtuvinės gynybos kompleksų.

15:50 Ukrainos žydų bendruomenė paneigė Rusijos kaltinimus, esą ukrainiečių pajėgos naudojasi sinagogomis, kaip priedanga.

15:48 Jungtinė Karalystė sutinka tapti viena iš Ukrainos saugumo garantuotojų, tačiau nemano, kad garantijos bus panašios į tas, kokios taikomos NATO narėms.

15:08 Rivnėje užgesintas pusantros paros liepsnojęs gaisras naftos produktų saugykloje.

15:02 Kyjivo srityje paimtas trofėjinis rusų desantininkų šarvuotis.

14:38 Ukrainos kariuomenė praneša, kad Rusijos laivai manevruoja netoli Odesos. Tikėtinas mėginimas išlaipinti desantą.

14:16 Ukrainos Sausumos pajėgos skelbia, kad Černihivo srityje sunaikintas Rusijos logistinis dalinys.

14:13 Ukrainos Gynybos ministerija teigia, kad Rusija telkia dideles pajėgas Černobylio AE zonoje

13:39 Rusijoje vyksta „savanorių“ verbavimo karui Ukrainoje kampanija. Ukrainos Gynybos ministerijos duomenimis, Kaliningrado srityje pavyko užverbuoti tik 17 žmonių.

13:37 Sugriautoje Mikolaivo srities administracijoje rasta jau 13 žuviusiųjų.

13:18 Ukrainiečiams atiteko rusų kareivių paliktas salvinės ugnies kompleksas TOS-1A. Tai vienas galingiausių tokio tipo kompleksų Rusijos armijoje.

Organizatorių nuotr.

13:09 Luhansko srities administracija praneša, kad tęsiasi Lisičiansko apšaudymas. Sugriautas vaikų darželis.

12:39 Ukrainos VRM pranešė, kad iš Irpinio pasitraukę okupantai, paliko daugybę minų ir spąstų, įskaitant užminuotus lavonus.

12:30 Ukraina reikalauja Rusijos pateikti į jos teritoriją išvežtų ukrainiečių sąrašus.

12:23 Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovičius prognozuoja, kad aktyvioji karo fazė truks dar mažiausiai savaitę.

11:53 Mariupolio gynėjai iš pulko „Azov“ praneša, kad Rusijos pajėgos apšaudė Raudonojo kryžiaus pastatą. Ukrainiečių kareiviai taip pat teigia, kad Raudonasis kryžius aktyviai bendradarbiauja su Rusijos pajėgomis ir padeda deportuoti taikius gyventojus į Rusijos teritoriją.

11:53 Mariupolio gynėjai iš pulko „Azov“ praneša, kad Rusijos pajėgos apšaudė Raudonojo kryžiaus pastatą. Ukrainiečių kareiviai taip pat teigia, kad Raudonasis kryžius aktyviai bendradarbiauja su Rusijos pajėgomis ir padeda deportuoti taikius gyventojus į Rusijos teritoriją.

11:29 Jungtinė Tautos perspėja, kad karas Ukrainoje gali sukelti pasaulinę maisto krizę, kokios nebuvo nuo Antrojo Pasaulinio karo laikų.

10:40 Rados įgaliotinė žmogaus teisėms Liudmila Denisova praneša, kad nepasitvirtino nei vienas tyrimas dėl Rusijos mestų kaltinimų dėl nehumaniško elgesio su rusų belaisviais.

10:39 Charkivo srities administracija pranešė, kad per pastarąją parą Rusijos „Gradai“ 180 kartų atidengė ugnį į įvairius srities objektus.

10:30 Nepaisant pranešimų apie Rusijos pajėgų atitraukimą Černihivo srityje, srities administracija skelbia, kad okupantų aktyvumas šiandien nesumažėjo.

10:27 Karo metu Ukraina prarado 40 proc. metalurgijos pramonės pajėgumų, skelbia pravda.com.ua.

10:17 Ukrainos Generalinis štabas pateikia tokius Rusijos nuostolius: 17 300 kareivių ir karininkų, 605 tankai, 1723 šarvuočiai, 305 artilerijos sistemos, 96 salvinės ugnies kompleksai, 54 priešlėktuviniai kompleksai, 131 lėktuvas, 131 sraigtasparnis, 1184 automobiliai, 7 laivai ir kateriai, 75 degalų cisternos, 81 dronas.

10:05 Ukrainos žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Iziumo (Charkivo sritis) miesto tarybos narys iš prorusiškos partijos „Opozicinė platforma – už gyvenimą“ Anatolis Fomičevskis parodė okupantų pajėgoms saugų kelia į miestą.

09:36 Chmelnickio srities administracija praneša, kad Rusijos pajėgos apšaudė keletą karinių ir pramoninių srities objektų.

09:01 Ukrainos prokurorų duomenimis, kare žuvo 145 vaikai, 222 sužeisti.

08:51 Skelbiami sugriautos Mikolaivo srities administracijos vaizdai.

08:39 Jungtinė Karalystė sutinka tapti viena iš Ukrainos saugumą garantuosiančių valstybių.

08:27 Rusijos pajėgos apšaudė gyvenamuosius rajonus Lisičianske (Luhansko sritis). Informacija apie civilių aukas tikslinama.

08:26 Britų karinės žvalgybos vertinimu, Rusija gali perdislokuoti pajėgas iš Ukrainos šiaurės į rytus.

08:08 Ukrainos Generalinio štabo žiniomis, Rusijos 47-ios tankų divizijos 26-ojo pulko kareiviai masiškai pateikė prašymus nutraukti sutartis su armija ir perkelti dalinį į nuolatinės dislokacijos vietą.

07:49 Jungtinių Tautų duomenimis, pabėgėliais tapo jau 4 mln. ukrainiečių.

07:45 Neseniai išvaduotą Irpinį vis dar apšaudo rusų pabūklai, mieste daug minų. Irpinio meras įspėja gyventojus, kad grįžti kol kas negalima.

07:38 Ukrainos saugumo tarnyba skelbia, kad Vinycios srityje aptikta ir uždaryta Rusijos informacinių operacijų bazė iš kurios buvo valdomi dezinformaciją skleidžiantys botai.

07:30 Ukrainos premjeras Denisas Šmihalius teigia, kad šalyje sukauptos strateginės maisto atsargos, kurių turėtų pakaktis keliems metams.

07:27 Rusijos URM skelbia neva turinti įrodymų, kad ginkluotė iš užsienio į Ukrainą gabenama medikų autotransportu. Anksčiau S. Lavrovas teigė, kad laikys „teisėtu taikiniu“, bet kokį transportą, jei tik Rusija įtars, kad juo gabenami ginklai.

07:26 Ukrainos Generalinio štabo duomenimis, Rusija perkėlė į Ukrainą 2000 kareivių iš okupuotų Sakartvelo teritorijų.

07:25 Mikolaivo srities administracijos pastato griuvėsiuose rasta 12 žuvusiųjų ir 34 sužeistieji.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder