Karo tyrimų institutas paaiškino, kodėl Putinas savo kalboje mažai kalbėjo apie karą prieš Ukrainą

(1)

Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalboje nebuvo konkrečių tikslų ar ketinimų dėl karo Ukrainoje. Tai teigiama naujoje Karo tyrimų instituto (ISW) analitikų ataskaitoje.

Analitikai pažymėjo, kad Rusijos prezidentas pakartojo savo mantrą, jog Rusija pradėjo "specialiąją karinę operaciją" Ukrainoje, kad apsaugotų žmones Rusijos "istorinėse žemėse", užtikrintų Rusijos vidaus saugumą, pašalintų Ukrainos "neonacistinio režimo", kuris, jo nuomone, egzistuoja nuo 2014 m., grėsmę ir apsaugotų Donbaso gyventojus.

Jis neišvengė kaltinimų Vakarų šalims, kurios ginkluoja Ukrainą ir prie Rusijos sienų įrengia bazes bei biolaboratorijas.

Be to, analitikai pažymėjo, kad Rusijos prezidentas sąmoningai, bet klaidingai palygino AFU su nacių kariuomene ir padėkojo Rusijos kariuomenei už kovą su "nacių grėsme".

"V. Putino kalboje buvo atnaujintos kelios seniai vykdomos informacinės operacijos karui pateisinti, o jo retorika dėl paties karo niekaip nepasikeitė.

Šią kalbą jis galėjo panaudoti formuluodamas naujus tikslus ir priemones jiems pasiekti, pavyzdžiui, paskelbti dar vieną oficialią dalinės mobilizacijos bangą, "specialiąją karinę operaciją" oficialiai iš naujo apibrėžti kaip karą ir panašiai", - analizavo ekspertai.

Tačiau, pabrėžė jie, vietoj to V. Putinas pasakė nedaug esminių žodžių, galbūt siekdamas sukurti informacinį pretekstą užsitęsusiam karui Ukrainoje, neapibrėždamas "konkretaus termino ir pristatydamas karą kaip egzistencinį rusams".

V. Putino kalba vasario 21 d.

Sakydamas kalbą Rusijos Federalinėje Asamblėjoje prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija laikinai sustabdė dalyvavimą Strateginės ginkluotės mažinimo sutartyje su JAV (dar vadinamoje START-3 arba New Start).

"Tai jie (Vakarai, - UNIAN.) pradėjo karą, o mes naudojame jėgą, kad jį sustabdytume. Tai jie išleido džiną iš butelio, į chaosą panardino ištisus regionus", - sakė V. Putinas.

Šaltinis: unian.net

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder