Karybos ekspertai: Vakarai vis pakimba ant Kremliaus informacinio jauko

Karą Ukrainoje stebintys ir analizuojantys „Visuomenės informacinio saugumo agentūros“ įkūrėjai, specialiųjų operacijų pajėgų atsargos karininkas Aurimas Navys ir Mindaugas Sėjūnas seka veiksmus mūšio lauke ir šalia jo, juos analizuoja ir pateikia savo įžvalgas.

Su jomis gali susipažinti ir Alfa.lt skaitytojai.

Strateginės aplinkybės 

Pasaulio žiniasklaidos dėmesį užkariavo teroristinės Rusijos Vladimiro Putino interviu Takeriui Karlsonui ir Ukrainos kariuomenės vado generolo V. Zalužno pakeitimas Ukrainos sausumos pajėgų vadu O. Syrskiu. Pastarojo teikimu prezidentas Volodymyras Zelenskis paskyrė ir naują Generalinio štabo viršininką.

Vakarų žiniasklaida gromuluoja ir vėl atrajoja, ką kokiu klausimu pasakė Putinas, ką jis mano apie dirbtinį intelektą, V. Zelenskio tėvą, kariavusį Antrajame pasauliniame kare ir kitas nesąmones, skirtas užimti vartotojų dėmesį.

Stebime ir konstatuojame, kad Maskvos psichoperantų planas pavyko , o rezultatai pranoko pačių planuotojų lūkesčius.

Vakarų šalių visuomenės ir jų lyderiai pakliuvo į visai negudriai paspęstus psichologinius spąstus ir iki ausų voliojasi informaciniame šūde. Kremliui pavyko sustiprinti Putino pozicijas ieškant pateisinimų vykdomiems karo nusikaltimams Ukrainoje.

Klausytis ir platinti paieškomo tarptautinio nusikaltėlio, nuo kurio rankų varva nenudžiūvęs ukrainiečių vaikų kraujas, sapaliones yra naujas Vakarų nuzombėjimo pasiekimas.

Be to, Maskvos saugumo struktūroms pavyko ir dar vienas psichologinis manevras legitimizuojant ir įspaudžiant į vakariečių sąmones kitą absurdišką žinutę, kad Rusijoje vyks prezidento rinkimai.

Net ir labai solidūs žinių portalai platina dezinformaciją apie tai, kaip esą antikariniam kandidatui į Rusijos prezidentus B. Nadeždinui buvo užkirstas kelias dalyvauti rinkimuose.

Čia vėlgi dar kartą pastebėsime, kaip sėkmingai į kolektyvinę vakarų sąmonę buvo sukaltos neadekvačios idėjos apie tai, kad Rusijoje galimi rinkimai, kad veikia demokratinė prezidento institucija, kad opozicija turi kažkokių laisvių, ir kad ji gali – o Dieve! – kelti menamą grėsmę fiureriui.

Teroristinėje karo nusikaltėlių valdomoje Rusijoje nėra ir negali būti jokios opozicijos, joje nevyksta jokie rinkimai, o prezidentas yra diktatorius, kurį sutartinai į postą pastato saugumo struktūros. 

Deja, vakariečiai taip ištroškę norimybės, kad nebesugeba, o gal ir nenori, atskirti realybės nuo sapno. Maskva švenčia dvigubą informacinę pergalę, o vargetos driskyne patikėję Nadeždino stebuklu ir sudėję parašus jam „išrinkti“, jau yra saugumo tarnybų taikinyje. 

Reikšmingi postūmiai 

Vakar Ukrainos bepiločiai lėktuvai atakavo dvi naftos perdirbimo gamyklas Rusijos pietiniame Krasnodaro regione, o per SBU saugumo tarnybos operacijas Ilskio naftos perdirbimo gamykloje kilo didelis gaisras. 

Sveikiname ukrainiečius su sėkmingomis operacijomis.

Beje, turime pasakyt, kad visoje Rusijoje vis dažniau įsižiebia nepaaiškinami gaisrai. Štai vakar Maskvoje kelis gyvenamuosius pastatus apėmė didelis gaisras, kurio metu liepsnas bandė suvaldyti dešimtys ugniagesių automobilių ir du sraigtasparniai.

Gaisras kilo gyvenamajame rajone netoli metro stoties „Aeroport“ miesto šiaurės vakaruose ir apėmė kelis daugiaaukščius pastatus. Gaisro priežastis, kaip ir prieš tai keliais atvejais, kol kas nežinoma.

Mes manome, kad visų kylančių gaisrų, ypač pramonės objektuose, kuro saugyklose, naftos perdirbimo įmonėse priežastys yra neatsargus rūkymas.

Vasario 10 d. naktį Rusijos okupantai bepiločiais atakavo Odesos regioną. Iš viso užfiksuotos trys atakų bangos.

„Šachedais“ taikytasi į uosto infrastruktūrą. Tai ir Odesos srities pietinė dalis, ir pati Odesa. Per pirmąją bangą devyni bepiločiai lėktuvai atakavo miestą ir jo infrastruktūrą.

„Mums pavyko sunaikinti visus devynis dronus, tačiau nuolaužos uosto infrastruktūroje apgadino objektą, vienas žmogus buvo sužeistas“, – pranešė Ukrainos pietų gynybos pajėgų atstovė Natalija Humeniuk.

Tada driskiai į pietinę regiono dalį vėl pasiuntė bepiločius, nukentėjo uosto infrastruktūra, preliminariai žinoma apie tris aukas.

Iš viso orda paleido 31 bepilotį orlaivį iš Balaklavos ir Chaudos kyšulio, taip pat iš Rusijos Kursko srities.

Teroristai taip pat smogė Charkivui. Dėl atakos gyvenamuosiuose pastatuose kilo gaisrai. Deja, žuvo septyni civiliai, tarp jų yra trys vaikai: 7, 4 metų ir 6 mėnesių kūdikis. 

Fronto linijoje ypatingai sudėtinga padėtis ties Avdijivka. Šaltiniai ant žemės praneša, kad tik laiko klausimas, kada orda užims miesto griuvėsius.

Iš viso per parą orda surengė 111 sausumos atakų, bandydama prasiveržti pro ukrainiečių gynybą, bet jos pastangos nuėjo veltui. Ukrainiečiai sustabdė visus driskių bandymus.

Trumpai

Izraeliui pareiškus, kad jis netrukus ketina pulti Rafą, panika ir neviltis didėja. Maždaug 1,5 mln. ten prisiglaudusių žmonių, t. y. daugiau nei pusė Gazos ruožo gyventojų, neturi kur bėgti po puolimo, kuris sulygino su žeme Gazą.

Piečiausias Gazos ruožo miestas Rafa plyšta per siūles. Beveik paskutinė vieta, kurioje iki šiol Izraelio puolimas nebuvo vykdomas, Rafos gyventojų skaičius išaugo daugiau nei penkis kartus. Šaligatviai ir kadaise buvusios tuščios aikštelės užkimštos palapinėmis, pilnomis šeimų.

Kinijos interneto svetainės apsimeta vietinėmis naujienų tarnybomis ir platina Pekino propagandą, teigiama Toronto universiteto kibernetinio saugumo tyrimų laboratorijos „Citizen Lab“ ataskaitoje.

„Ši kampanija yra išsiplėtusios įtakos operacijos, tarnaujančios tiek finansiniams, tiek politiniams interesams ir atitinkančios Pekino politinę darbotvarkę, pavyzdys“, – teigiama paskelbtoje ataskaitoje.

Kampaniją „Citizen Lab“ pavadino „Paperwall“, atkreipdama dėmesį į 123 iš Kinijos valdomų interneto svetainių tinklą, kuris trisdešimtyje Azijos, Europos ir Lotynų Amerikos šalių prisistato kaip vietiniai naujienų portalai.

Danija turėtų paspartinti savo karines investicijas, nes nauja žvalgybos informacija rodo, kad Rusija ginkluojasi sparčiau nei tikėtasi ir kad ji gali užpulti NATO šalį per trejus-penkerius metus, penktadienį pareiškė Danijos gynybos ministras.

„Rusijos pajėgumai gaminti karinę įrangą labai padidėjo“, – laikraščiui „Jyllands-Posten“ sakė gynybos ministras Troelsas Lundas Poulsenas. „Negalima atmesti galimybės, kad per trejus-penkerius metus Rusija išbandys 5-ąjį straipsnį ir NATO solidarumą. Tai ne 2023-iųjų metų NATO vertinimas. Tai naujos žinios, kurios išryškėja dabar“, – sakė jis.

Danija, kaip ir mes, prisijungė prie isterikų choro, gąsdinančio ir keliančio paniką dėl galimų teroristinės Rusijos veiksmų. Būkit ramūs, karo nebus mažiausiai iki 2030-ųjų, kol Lietuva nenusipirks tankų. O tada irgi karo nebus, nes Rusija bijos mūsų ir nepuls.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder