Kas bus, kai į mobilizaciją pašaukti Rusijos vyrai išsiblaivys?

Internete plinta filmuota medžiaga apie mobilizaciją toli nuo Maskvos esančiuose Rusijos regionuose - apie sostinės gyventojų verbavimą į karą prieš Ukrainą kol kas nepranešama.

Kitą dieną po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė dalinę mobilizaciją visoje šalyje, internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje matyti minios vyrų prie karinės registracijos ir šaukimo į kariuomenę skyrių keliuose Rusijos regionuose.

Ketvirtadienį, rugsėjo 22 d., telegramos kanaluose buvo paskelbti vaizdo įrašai.

Pasak leidinio autorių, vienas iš tokių vaizdo įrašų buvo nufilmuotas Jakutijoje (Sachos respublika, Rusija) prie vieno iš karinės registracijos ir šaukimo punktų.

Vaizdo įraše užfiksuota, kaip daug vyrų eina į tvora aptvertą teritoriją.

Tuo tarpu Jakutijos karinis komisaras pareiškė, kad pirmiausia bus šaukiami tik tie Rusijos piliečiai, kurie tarnavo kariuomenėje ne daugiau kaip prieš trejus metus, yra užsiregistravę kariniame registre ir yra įgiję karinės tarnybos įgūdžių.

Be to, pasak jo, tie respublikos gyventojai, kurie yra įtraukti į karinį registrą, privalo likti Jakutijos teritorijoje ir neišvykti į kitus regionus.

Priklausomai nuo užimamų pareigų, mobilizuotiems vyrams žadamas atlyginimas nuo 205 000 rublių per mėnesį.

Internete taip pat pasirodė vaizdo įrašas, kuriame, kaip teigiama telegrafo kanaluose, rodomas mobilizacijos procesas Čečėnijos Respublikoje.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip minia žmonių, lydima karine uniforma vilkinčių asmenų, eina, tikėtina, į karinės registracijos ir šaukimo biurą.

Primename, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas rugsėjo 21 d. paskelbė dalinę mobilizaciją. Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu sakė, kad į kariuomenę bus pašaukta 300 000 rezervistų.

Mobilizacijos metu keliuose Rusijos miestuose nenustatyti asmenys mėtė Molotovo kokteilius į administracinius pastatus ir verbavimo biurus.

Skeptiškai Vladimiro Putino paskelbtą mobilizaciją vertinantys ekspertai, gali būti, neklysta.

Bent jau taip atrodo pamačius vaizdo įrašus iš mobilizacijos proceso Rusijoje.

VE.lt, focus.ua

Raktažodžiai
Sidebar placeholder