Desantininkai

Kas žinoma apie elitinių Ukrainos specialiųjų pajėgų kovotojų žūtį Tendrovskajos nerijoje

(3)

Ukrainos specialiųjų operacijų pajėgos (SDF) pranešė, kad ketvirtadienio vakarą žuvo 73-iojo jūrų specialiųjų operacijų centro kariai. Z-kanalai teigia, kad žuvusieji bandė išsilaipinti Tendrovskaja nerijoje Chersono srityje.

Rusijos promaskvietiški telegramų kanalai išplatino ukrainiečių katerio prie Tendrovskaja nerijos nuotraukas.

AFU generalinio štabo duomenimis, kovotojai žuvo "užtikrindami pagrindinių grupės pajėgų išvykimą po specialios užduoties įvykdymo".

Ukrainos ginkluotosios pajėgos detalių neatskleidė, o oficialių duomenų apie žuvusiųjų skaičių nėra.

Tendrovskaja nerija yra ilga siaura sala Juodojoje jūroje netoli Chersono srities krantų. Rusijos kariniuose leidiniuose teigiama, kad užėmus neriją AFU galėtų smogti okupuotai Chersono srities daliai (salos ilgis yra apie 65 km) ir aneksuoto Krymo šiaurės vakarinei daliai.

Nerijoje yra beveik prieš 200 metų pastatytas švyturys.

Nuo 2022 m. vasario mėn. salą okupavo Rusija.

Ką sako Rusija

Rusijos gynybos ministerija pranešė atrėmusi Ukrainos karinio jūrų laivyno specialiųjų operacijų pajėgų diversinės grupės, kuri penkiomis valtimis bandė išsilaipinti prie Tendrovskajos nerijos Chersono srityje, puolimą.

"Dėl menamo mūšio keturios valtys su desantu buvo sunaikintos ir nuskandintos, penktoji apsisuko ir dideliu greičiu išplaukė priešinga kryptimi.

Priešo nuostoliai siekė iki 25 ukrainiečių kariškių.

Vienas kariškis pateko į nelaisvę", - teigė Gynybos ministerija.

Rusijos provakarietiški "Telegram" kanalai rašė, kad Ukrainos kariškiai bandė išsilaipinti Juodojoje jūroje, okupuotoje Chersono srities dalyje esančioje Tendrovskaja nerijos saloje, ir išplatino prie nerijos kranto esančios ukrainiečių valties, kurioje esą buvo žuvusių ukrainiečių kariškių, nuotraukas.

Telegramo kanalas "Rybar" (daugiau nei 1 mln. prenumeratorių) rašė, kad netoli kranto rastoje valtyje buvo rasti keturi specialiųjų pajėgų karininko ir vieno sužeisto kariškio kūnai.

Pastarasis buvo suimtas ir apklaustas, nustačius, kad desantas priklausė 73-iajam SDF jūrų centrui.

Kitas Rusijos provakarietiškas "Telegram" kanalas "Specialiųjų pajėgų kanalas" (104 000 abonentų) pranešė, kad mūšyje žuvo mažiausiai šeši SDF kovotojai, o iš viso galėjo žūti iki 15 ukrainiečių kovotojų.

Rusijos okupacinė valdžia Chersono srityje nesėkmingą Ukrainos SDF operaciją aiškino "piaru" ir noru okupuotoje teritorijoje sukurti "inscenizuotą vaizdo įrašą".

Ekrano nuotr.

Ginklai ir Ukrainos vėliava, kuriuos Rusijos kariškiai tariamai atėmė iš žuvusių

Ką sako Ukrainos kariškiai

AFU specialiųjų operacijų pajėgų vadovybė išdėstė savo įvykių versiją.

Anot jos, dalis Ukrainos specialiųjų pajėgų galėjo įvykdyti "specialiąją užduotį", tačiau išvykdami susidūrė su Rusijos priešu.

"Užtikrindami pagrindinių grupės pajėgų pasitraukimą po specialiosios užduoties, kariai stojo į paskutinį mūšį, visiems laikams likdami savo gretose", - sakoma pareiškime.

"Didvyriškas ir itin sudėtingas SDF padalinių kovinis darbas sausumoje, jūroje ir giliai priešo užnugaryje yra kasdienis SDF karių indėlis į pergalę prieš prieš priešą."

Tuo pat metu SDF vadovybė nenurodė, kiek ukrainiečių karių žuvo per operaciją.

73-iasis jūrų centras, pavadintas koševojo atamano Antono Golovatijaus vardu, yra AFU specialiųjų operacijų pajėgų karinis dalinys, dislokuotas Očakove (Nikolajevo sritis).

Šio centro kovotojai vykdo diversines operacijas, žvalgybą, užgrobia laivus ir pakrantės pastatus.

Šis konkretus dalinys dalyvavo Nikolajevo srities pakrantės apsaugos operacijose, taip pat Juodojoje jūroje esančios Gyvatės salos išlaisvinimo operacijose.

Šaltinis: BBC

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder