Kinija siūlo Putinui planą, kaip blokuoti "YouTube"

Kinija siūlo Putinui planą, kaip blokuoti "YouTube"

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas derybose su Kinijos prezidentu Xi Jianpingu susitarė padėti sustiprinti interneto cenzūrą, pranešė prokremliškas leidinys "Octagon", remdamasis su situacija susipažinusiais šaltiniais.

Pasak jų, į Maskvą atvyko Kinijos kibernetinių grėsmių specialistų komanda, kuri kartu su kolegomis iš Rusijos analizuos ir parengs techninį planą, kaip visiškai blokuoti "YouTube" Rusijoje.

Pasak "Octagon", dalį technologijų suteiks Kinijos Liaudies Respublikos liaudies išlaisvinimo armija, o likusi dalis bus paremta Rusijos ir Baltarusijos pasiekimais.

Pagal grafiką blokuoti "YouTube", vieną didžiausių antikarinės darbotvarkės platformų, taps įmanoma 2023 m. ketvirtąjį ketvirtį. Bandomąjį projektą gali įgyvendinti "Rostelecom", o jei jis bus sėkmingas, ir visi kiti paslaugų teikėjai, rašo "Octagon".

VKontakte jau ruošiasi blokuoti vaizdo įrašų talpyklą, sekdama Vakarų socialiniais tinklais ir užsienio žiniasklaidos svetainėmis, sakė "Forbes" šaltiniai telekomunikacijų rinkoje.

Jų teigimu, bendrovė pradėjo tiekėjų tinkluose diegti serverius, kad paspartintų vaizdo įrašų turinio atsisiuntimą. Tai būtina, nes, užblokavus "YouTube", "VK" patirtų didžiulį srauto šuolį, paaiškino vienas iš "Forbes" šaltinių.

Prezidento administracijos politinis blokas, kuriam vadovauja Sergejus Kirijenka, taip pat daugelis ministrų kabineto narių pasisako už "YouTube" išsaugojimą, teigia AP ir Kremliui artimi šaltiniai, praneša "Meduza".

Jų argumentai susiveda į tai, kad žmonės, kurie eina į "YouTube" ieškoti politinio turinio, vis tiek jį gaus - per VPN. 

Saugumo tarnybos ir Aleksejus Gromovas, AP vadovo pirmasis pavaduotojas ir Kremliaus informacijos bloko kuratorius, ragina uždaryti vaizdo įrašų tarnybą. Tuo tarpu kalbų apie blokavimą pastaruoju metu vis daugėja, teigia Medūzos šaltiniai.

"Uždarymo tikimybė yra didelė", - aiškina vienas iš jų: jei anksčiau valdžia vaizdo įrašų talpinimo svetainę vertino kaip valstybinės propagandos platformą, tai dabar šis argumentas nebeveikia - provyriausybiniai žiniasklaidos kanalai vienas po kito uždaromi. 

Galutinį sprendimą priims prezidentas Vladimiras Putinas, kuris anksčiau yra pavadinęs internetą Vakarų žvalgybos tarnybų išradimu ir pasiūlęs Rusijai sukurti atskirą uždarą "intranetą".

"Pats prezidentas tikrai nesinaudoja "YouTube" ir nelabai įsivaizduoja, kaip jis veikia.

O blokavimas atitinka tolesnio eskalavimo [su Vakarais] logiką", - sako Medūzos šaltinis.

Šaltinis: The Moscow Times

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder