Kodėl Pentagonas turi penkis kampus?

Mūsų planetoje yra pastatų, kurie yra unikalūs, yra ženklo atspindys, sukelia rudą asociaciją. Penkiakampė forma, žiūrint iš viršaus, primena žvaigždę.

Truputis informacijos apie Pentagoną

Pastatas yra ne Niujorke, o sostinėje. Tikslus pašto adresas yra Arlingtonas, Virginia-22202. Priimančioji šalis - JAV gynybos departamentas. Pentagonas užima keturioliktą eilę pasaulio biuro patalpų reitinge pagal plotą.

Pavadinimas yra graikų kilmės, žymi struktūros formą.

Statyba užtruko mažiau nei dvejus metus, operacija prasidėjo 1943 m.

Dabar čia dirba 26 tūkst. Darbuotojų, bendras koridorių ilgis yra 28 kilometrai.

Pastatas yra septynių lygių - du iš jų yra po žeme. Jame yra viskas - transporto mazgas, parduotuvės, automobilių stovėjimo aikštelė ir net metro stotis.

Pagrindinis architektas yra George'as Bergstromas. Kūrėjas buvo Johnas McShainas.

Įdomus faktas: Remiantis kai kuriais pranešimais, ne du aukštai yra po žeme, o dešimt - ištisai. Iš kiekvieno lygio yra sudėtinga labirintų ir požeminių komunikacijų sistema. Tačiau niekas neišduos šios paslapties, kuri priskiriama kariškiams.

Kodėl Pentagonas yra tokios formos?

Nėra mistikos ir magijos. Pastatas nebuvo pastatytas įspūdingam karinių kovotojų vaizdui. Viskas nutiko dėl to, kad šioje vietoje vienu metu suvažiuoja keli greitkeliai.

Perimetro formą pasiūlė gretimos teritorijos planas. Greitkeliai susikerta 109 laipsnių kampu.

Tai paskatino poreikį pastatyti penkiakampį. Tačiau prezidentui nepatiko vieta. Jis nusprendė, kad Pentagonas uždengs gerą sostinės panoramą.

Buvo nuspręsta statybas perkelti žemyn Potomaco upe. Išdėstymas ir anksčiau patvirtinta forma liko nepakitę.

Archyvų nuotr.

Įdomus faktas: Pentagone tualetų skaičius yra 2 kartus didesnis nei įprasta dėl rasinių prietarų XX a. Viduryje. Tuo metu dar buvo įprasta skirstyti žmones į baltą ir spalvingą.

Bet nė vienas gėdingas ženklas niekada nebuvo paskelbtas dėl Ruzvelto pastangų.

Kiekviename aukšte yra vienuolika koridorių. Patogumas yra tas iš bet kurio biuro per aštuonias minutes galite patekti bet kurioje pastato vietoje. Tačiau anksti ryte patekti į darbo postą nėra lengva - reikia pravažiuoti daugybe vejų.

Įdomus faktas: Pentagono statybai buvo išleista 83 milijonai dolerių.

Tuo metu tai buvo nemaži pinigai. Išvertus į mūsų dienų eigą, tai yra beveik 4 kartus daugiau - 305000000!

Renkantis perimetro formą, nėra jokių sumaišties, legendų ir paslapčių. Viskas įvyko dėl numatytos vietos ir ekonominių veiksnių.

Pastatas yra ergonomiškas - per kelias minutes galite bet kur patekti. Tai taupo laiką!

Raktažodžiai
Sidebar placeholder