Kokie yra kiti Jeffo Bezoso žingsniai? Šešios labiausiai tikėtinos galimybės

Po 100 mlrd. dolerių apyvartos per paskutinius tris 2020 m. mėnesius Džefas Bezosas netikėtai pasitraukia iš "Amazon" - bendrovės, kurią jis įkūrė 1994 m. garaže ir išaugino iki 1,7 trilijono dolerių vertės milžinės - vadovo pareigų.

 

 

 

Bezosas aiškiai pareiškė, kad "tai nėra susiję su išėjimu į pensiją".

Savo pareiškime milijonui darbuotojų jis sakė: "Ketinu sutelkti savo energiją ir dėmesį į naujus produktus ir ankstyvąsias iniciatyvas...

Esu be galo aistringai užsidegęs dėl poveikio, kurį, mano manymu, gali padaryti šios organizacijos."

Jo, kaip antro pagal turtingumą gyvenančio žmogaus, galimybės yra beveik neribotos, kaip tik įmanoma.

Taigi, ką Džefas Bezosas darys toliau?

Laimei, Bezosas jau atskleidė kai kuriuos savo planus.

Skaitykite toliau ir sužinokite, į kokias įmones jis teigia ketinantis sutelkti dėmesį, taip pat keletą kitų tikėtinų galimybių.
 
1) Koncentruotis į keliones į kosmosą su "Blue Origin

Komercinės kelionės į kosmosą buvo viena iš Džefo Bezoso ambicijų nuo pat jo paauglystės vidurio.

Būdamas savo vidurinės mokyklos auklėtinis, aštuoniolikmetis Bezosas davė interviu laikraščiui "Miami Herald" apie savo ateities planus.

Džefas Bezosas "Herald" sakė, kad norėtų "statyti kosminius viešbučius, pramogų parkus ir kolonijas dviem ar trims milijonams žmonių, kurie būtų orbitoje".

Daugumai žmonių teko atsisakyti savo jaunystės svajonių apie kosmosą, o Bezosas tapo bendrovės "Blue Origin" savininku.

Bendrovė "Blue Origin" siekia, kad komercinės kelionės į kosmosą taptų prieinamos ir įperkamos naudojant daugkartinio naudojimo raketas nešėjas.

Šiuo metu "Blue Origin" ir Elono Musko "SpaceX" tiesiogiai konkuruoja dėl naujo Mėnulio nusileidimo aparato sukūrimo NASA daugiamilijardinei misijai, kuria siekiama grąžinti žmogų į Mėnulį.

Bezosas nurodė, kad "Blue Origin" yra viena iš pagrindinių įmonių, į kurias jis norėtų sutelkti dėmesį, o jo inovacijos gali būti būtent tai, ko reikia "Blue Origin", kad jų nusileidimo aparatas "Blue Moon" būtų tas, kuris nusileis Mėnulyje.

2) išplėsti savo filantropiją su Bezoso "Day One Fund".

Bezos Day One Fund yra 2018 m. įsteigta labdaros organizacija, kurios misija - spręsti benamystės problemą ir gerinti mažas pajamas gaunančių JAV šeimų vaikų išsilavinimą.

Pradėdamas veiklą Bezosas organizacijai skyrė 2 mlrd. dolerių, kurie sudarė maždaug 1 % jo turto.

Bezosas nurodė "Day One Fund" kaip dar vieną organizaciją, kuriai norėtų skirti dėmesio.

Per visą savo karjerą Bezosas buvo kritikuojamas dėl to, kad savo didžiuliu turtu nepakankamai remia labdaringus tikslus.

Iš penkių turtingiausių Žemės žmonių (kuriems priklauso apie 35 % pasaulio turto) Bezosas vienintelis nepasirašė Billo Gateso ir Warreno Buffetto "Giving Pledge".

Bezoso fondas "Day One Fund" taip pat sulaukė kritikos tiek dėl savo neveiksmingumo, tiek dėl ketinimų.

Jei Bezosas rimtai nusiteikęs teikti pirmenybę šiai motyvacijai, jo turtas ir indėlis galėtų padėti pasiekti didelių dalykų. Tai parodys laikas.

 
3) Gelbėkite pasaulį naudodamiesi Bezoso Žemės fondu

Fondas "Day One Fund" nėra vienintelis Bezoso filantropinis projektas.

Vos pernai Bezosas paskelbė sukūręs stulbinantį Bezoso Žemės fondą - 10 mlrd. dolerių vertės iniciatyvą, skirtą egzistencinei klimato kaitos grėsmei įveikti.

Šis pranešimas buvo paskelbtas Bezoso "Instagram" tinkle kartu su tokiu prierašu:

"Noriu dirbti kartu su kitais ir stiprinti žinomus būdus, ir ieškoti naujų būdų, kaip kovoti su niokojančiu klimato kaitos poveikiu mūsų visų planetai. Ši pasaulinė iniciatyva finansuos mokslininkus, aktyvistus, nevyriausybines organizacijas - bet kokias pastangas, suteikiančias realią galimybę padėti išsaugoti ir apsaugoti gamtos pasaulį. Mes galime išgelbėti Žemę. Tam prireiks bendrų didelių ir mažų įmonių, nacionalinių valstybių, pasaulinių organizacijų ir pavienių žmonių veiksmų."

Vėlgi, Bezosas Žemės fondą įvardijo kaip vieną iš savo naujų prioritetų.

Taigi tikėkimės, kad jis vis dar turi pakankamai įtakos "Amazon", kad daugiau jų pakuočių būtų galima perdirbti 44 mln. metrinių tonų anglies dioksido, kurį jie kasmet pagamina.

Kadangi klimato krizė kasdien vis labiau gilėja, Bezoso turtai gali daug ką pakeisti.

4) Sukurkite žiniasklaidos ar politinę imperiją su "The Washington Post''

Paskutinė organizacija, į kurią Bezosas norėtų sutelkti dėmesį, yra "The Washington Post" - viena iš labiausiai vertinamų JAV žiniasklaidos priemonių. 

Būtent šis laikraštis atskleidė Votergeito skandalą ir nuo to laiko yra paskelbęs daugybę kitų išskirtinių, pasaulį pakeitusių publikacijų.

2013 m. Bezosas įsigijo laikraštį "The Washington Post" už 250 mln. dolerių.

Bezosas pagrįstai sulaukė pagyrų už tai, kaip jis vadovauja laikraščiui, nes tiek jo darbuotojai, tiek pašaliniai asmenys jį gyrė už nesikišimą į redakcinį procesą.

Vietoj to Bezosas daugiausia dėmesio skyrė sėkmingam "The Washington Post" perkėlimui į skaitmeninę erą.

Netrukus po to, kai įsigijo laikraštį, pats Bezosas sakė: "Aš nieko neišmaniau apie laikraščių verslą [...] Bet kai ką žinojau apie internetą".

Ši frazė priminė jo garsiąją 1999 m. citatą apie "Amazon" veiklos pradžią: "Kai prieš ketverius metus pradėjome pardavinėti knygas, visi sakė: "Žiūrėkite, jūs esate tik kompiuterininkai ir nieko neišmanote apie knygų pardavimą". Ir tai buvo tiesa."

Turėdamas tokį galingą žiniasklaidos prekės ženklą ir visame pasaulyje žinomą vardą, Bezosas gali plėsti savo žiniasklaidos imperiją, tapti politiškesnis ir net kandidatuoti į valdžią.

Kadangi vis dažniau pasigirsta abiejų partijų kritika dėl to, kad milijardieriai žiniasklaidos magnatai diktuoja politinę darbotvarkę, gali būti, kad tai nėra tai, ko dabar reikia pasauliui.

Paklauskite Michaelo Bloombergo.
 
5) Beprotiškai išlaidauti

Žinoma, bet kuris milijardierius turi visada trokštamą galimybę įsigyti prabangią privačią salą.

Arba, Bezoso atveju, 644 prabangias privačias salas.

Nes dėl linksmų "The Verge" redaktoriaus pavaduotojos Elizabeth Lopatto reportažų turime gana gerą įsivaizdavimą, kokius pirkinius Bezosas galėtų įsigyti, jei tik to panorėtų.

Kai kurie iš Lopatto pasiūlymų dėl Bezoso 193 mlrd. dolerių vertės asmeninio turto yra tokie: nusipirkti 64 400 "Bugatti Chiron", septynis kartus panaikinti badą JAV, nusipirkti 9,6 mlrd. vakcinos nuo koronaviruso dozių, nusipirkti 20 proc. amerikiečių F-35 programos arba nusipirkti 23 proc. bendrovės "Tesla" akcijų vien tam, kad supykdytų Eloną Muską.

Nors mažai tikėtina, kad Bezosas iš karto išleis visus savo pinigus, jis gali pasidovanoti sau šventinį apsipirkimą.

Jei tik būtų kur nors, kur jis galėtų apsipirkti internetu, kol parduotuvės nedirba.
 
6) Vis dėlto liks dirbti "Amazon

J. Bezosas visiškai nesitraukia iš savo pareigų "Amazon", jis ir toliau lieka vykdomuoju pirmininku.

Kiek jis prisidės, dar neaišku.

Remiantis pranešimais, nėra daug darbuotojų, kurie tiki, kad Bezosas atsisakys savo įtakos "Amazon" sprendimų priėmimo procese.

Pats Bezosas yra sakęs: "Kad ir kaip aš vis dar baksnoju į biurą, mane džiugina šis perėjimas".

Nors atrodo, kad net ir "Amazon" vidaus darbui artimi žmonės abejoja; jos finansų direktorius Brianas Olsavskis žurnalistams sakė: "Džefas tikrai niekur nesitraukia. Tai daugiau restruktūrizacija, kas ką darys."

Raktažodžiai
Sidebar placeholder