Protestai Rusijoje

Kremlius pareikalavo, kad gubernatoriai bet kokia kaina sustabdytų mobilizuotų vyrų žmonų mitingus

Rusijos prezidento administracija surengė seminarą regionų rinkimų komisijų atstovams ir gubernatorių pavaduotojams vidaus politikai. Jiems buvo nurodytos temos, kuriomis "užsienio piktavaliai" gali pasinaudoti siekdami destabilizuoti padėtį Rusijoje prieš valstybės vadovo rinkimus.

Taigi, kaip rizikos veiksniai buvo įvardytos moterų, kurių artimieji kariauja Ukrainoje, nuotaikos, rašo "Kommersant".

Kremlius pareikalavo, kad regioninė valdžia "palaikytų ryšį" su mobilizuotųjų artimaisiais: atkreiptų dėmesį į jų išsakytas problemas ir padėtų jas spręsti, teigė laikraščio pašnekovas.

Apskritai, pasak jo, rinkimų kampanija turėtų turėti "psichoterapinį pobūdį" nuo karo "pavargusiems" rusams, todėl jų jokiu būdu nereikėtų "tampyti".

Priešingai, vietos valdžia turėtų "nuraminti" rinkėjus: žmonės laukia kovų pabaigos, todėl svarbu parodyti, kad jų įprastam gyvenimui "negresia pavojus", o šalis turi "aiškią ateitį", aiškino šaltinis.

Laikraščio "Insider" pašnekovai vienoje iš regioninių administracijų patvirtino, kad "darbas" su mobilizuotųjų žmonomis išėjo į pirmą planą - prezidento administracijoje gubernatoriams nuolat primenama apie mitingų neleistinumą rezervistų grįžimo iš karo Ukrainoje tema.

"Užduotis - bet kokia kaina nupirkti išorinį protestą. Įtikinti, pažadėti, sumokėti. Bet ką, jei tik neišeina į gatvę bet koks skaičius, net 50 žmonių", - sakė šaltinis.

Per pastarąsias kelias savaites mobilizuotųjų giminaitės bandė surengti mitingus Maskvoje, Sankt Peterburge, Novosibirske, Krasnojarske ir Čeliabinske, tačiau visur valdžia atsisakė juos koordinuoti, motyvuodama "antivisuomeniniais" apribojimais.

Po to Maskvoje apie 20 moterų atėjo su plakatais "Mobilizuotiesiems metas grįžti namo" ir "Neterminuotai mobilizacijai - ne" į KPRF mitingą, skirtą Spalio revoliucijos metinėms.

Po kelių minučių jas apsupo policija ir pareikalavo nutraukti ne pagal temą vykdomą akciją, tačiau jos nebuvo sulaikytos.

Krasnojarske vietinio "Vieningosios Rusijos" deputato padėjėjas užgrobė "Telegram" pokalbių kambarį, kuriame kalbėjosi mobilizuotų regiono gyventojų žmonos ir aptarinėjo galimą mitingą.

Ji ištrynė visus, pasisakančius už mitingą, o tada kai kuriems buvusiems pokalbio dalyviams pradėjo skambinti teisėsaugos institucijos.

Novosibirske valdžia atsisakė pritarti mitingui, tačiau sutiko surengti uždarą susitikimą su mobilizuotųjų artimaisiais.

Po renginio Novosibirsko srities ministro pirmininko pavaduotojas Andrejus Kliuzovas pranešė apie "prasmingą pokalbį". Patys organizatoriai atsisakė apibendrinti rezultatus, tik pareiškė, kad "prasidėjo konstruktyvus individualus darbas kiekvienoje situacijoje".

Mobilizuotų vyrų artimieji pradėjo masiškai reikalauti jų grįžimo namo rugsėjo mėnesį, praėjus beveik metams po prezidento Vladimiro Putino įsako pašaukti rezervistus į karą Ukrainoje.

Tuo metu, pasak Gynybos ministerijos vadovo Sergejaus Šoigu, į frontą buvo išvežta daugiau kaip 300 000 žmonių. 

Atsakydamas į šiuos reikalavimus, Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininkas Andrejus Kartapolovas pareiškė, kad mobilizuotieji iki karo pabaigos nepaliks kovų zonos ir jiems nenumatyta jokia rotacija.

Vienintelis dalykas, kurio jie gali tikėtis, tai atostogos po kiekvieno pusmečio tarnybos.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder