Kalnų Karabachas

Kremlius pritaria Kalnų Karabacho perdavimui Azerbaidžanui

Jerevano kaltinimai Maskvai, kad Rusija nevykdo savo įsipareigojimų ginti Kalnų Karabacho gyventojus, yra "visiškai nepagrįsti", trečiadienį per brifingą pareiškė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

"De jure kalbame apie Azerbaidžano kariuomenės veiksmus savo teritorijoje", - sakė jis, komentuodamas visą dieną trukusią karinę operaciją, kuri baigėsi Karabacho kapituliacija.

Pasak D. Peskovo, kalbant apie situaciją su Karabachu, Kremlius vadovaujasi trišaliais Rusijos, Armėnijos ir Azerbaidžano 2021-2022 m. susitarimais.

"Antrasis archaiškas kriterijus šiuo metu, kai premjeras Pašinianas paskelbė pripažįstantis Azerbaidžano sienas pagal 1991 m.

Tai reiškia, kad Armėnijos pusė pripažino Karabachą kaip neatskiriamą Azerbaidžano teritorijos dalį", - D. Peskovą citavo "Interfax".

Armėnija kreipėsi pagalbos į Karabache dislokuotus Rusijos taikdarius 2020 m. - po trumpo, bet kruvino karo, per kurį Baku susigrąžino per 1988-1994 m. kovas prarasto kalnuoto anklavo kontrolę.

Rusija į Jerevano kreipimąsi atsakė Užsienio reikalų ministerijos atstovės spaudai Marijos Zacharovos ir prezidento atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo vardu išreikšdama "susirūpinimą".

Tuo tarpu M. Zacharova pareiškė, kad naujausi Armėnijos veiksmai "sukuria palankią dirvą priešiškai Vakarų politikai" Rusijos atžvilgiu.

Trečiadienį Karabacho valdžia ir Azerbaidžano gynybos ministerija pranešė, kad pasiekė paliaubų susitarimą, pagal kurį nepripažinta respublika sutiko vykdyti visas Baku sąlygas.

"Kalnų Karabacho gynybos armija" bus visiškai nuginkluota, o Armėnijos ginkluotųjų pajėgų daliniai bus visiškai išvesti iš zonos, kurioje dislokuotas Rusijos taikos palaikymo kontingentas.

Organizatorių nuotr.

Dmitrijus Peskovas

Šaltinis: THE MOSCOW TIMES

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder