Kurioje Europos šalyje išgeriama daugiausiai alkoholio? (2)

Didžioji Britanija nėra Europos girtuoklystės sostinė, atskleidė oficialūs duomenys. Iš tikrųjų Jungtinė Karalystė pagal suvartojamo alkoholio kiekį užima vidurinę vietą, atsilikdama nuo Prancūzijos ir Vokietijos.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ataskaitoje nustatyta, kad 2020 m. britai išgėrė 9,7 litro grynojo alkoholio vienam suaugusiajam - 0,1 litro mažiau nei ES vidurkis.

Tai prilygo maždaug devynioms pintoms mažo stiprumo alaus arba šešioms didelėms taurėms vyno per savaitę.

Oficialūs duomenys parodė, kad Jungtinė Karalystė pagal alkoholio suvartojimą iš tikrųjų yra alkoholio suvartojimo vidurinėje vietoje, nusileisdama Prancūzijai ir Vokietijai.

Daugumoje šalių, įskaitant Didžiąją Britaniją, per dešimtmetį alkoholio suvartojimas sumažėjo. Jungtinėje Karalystėje alkoholio pardavimas vienam suaugusiajam sumažėjo 4 proc.

Kaip pasikeitė alkoholio suvartojimas Europoje nuo 2010 iki 2020 m. 

Latvijoje per metus vienam suaugusiajam teko 12,1 litro, Prancūzijoje - 10,4, o vokiečiai išgėrė 10,6 litro.

TEBPO ir Europos Komisijos ataskaita "Sveikata iš pirmo žvilgsnio: Europa 2022" ataskaitoje buvo lyginamas bendras 15 metų ir vyresniems asmenims parduodamo grynojo alkoholio kiekis Europos šalyse.

Joje buvo lyginami 2010-2020 m. arba artimiausių metų, apie kuriuos turima duomenų kiekvienoje šalyje, duomenys.

Po Latvijos 2020 m. daugiausiai alkoholio išgėrė Čekija, kurioje žmonės per metus vidutiniškai išgėrė 11,6 litro.

Po jos sekė Lietuva (11,4 litro), Austrija (11,3) ir Bulgarija (11,2). 

Palyginimui, mažiausias rodiklis buvo Turkijoje, kurioje, kaip musulmonų daugumą turinčioje šalyje, alkoholio vartojimo kultūra yra mažiau paplitusi, - čia vienam žmogui teko tik 1,2 litro. 

Daugumoje šalių, įskaitant Didžiąją Britaniją, per dešimtmetį alkoholio suvartojimas sumažėjo. 

Labiausiai sumažėjo Ukrainoje - nuo 7,8 litro vienam asmeniui 2010 m. iki 5,7 litro 2019 m. - prieš prasidedant Rusijos invazijai, t. y. 37 proc. mažiau. 

Po jos sekė Graikija (32 proc.), Nyderlandai (26 proc.) ir Ispanija (26 proc.

Jungtinėje Karalystėje alkoholio suvartojimas sumažėjo 4 proc.

Labiausiai jis padidėjo Latvijoje (19 proc.), po jos sekė Malta ir Bulgarija (abi po 13 proc.) bei Norvegija (11 proc.). 

Ataskaitoje teigiama: "Daugelis Europos šalių įgyvendino įvairią alkoholio vartojimo ribojimo politiką, pavyzdžiui, apmokestinimą, alkoholio prieinamumo ribojimą ir alkoholio reklamos draudimą.

"Tačiau jų veiksmingumą mažina prastas įgyvendinimas vietoje ir riboti ištekliai".

Britai raginami reguliariai nevartoti daugiau kaip 14 alkoholio vienetų per savaitę - tai atitinka šešias pintas alaus arba 10 nedidelių taurių vyno.

Duomenys parodė, kad dauguma žmonių vidutiniškai išgeria daugiau.

Amerikiečiams patariama per savaitę negerti daugiau kaip 14 nedidelių skardinių alaus vyrams ir septynių nedidelių taurių vyno moterims.

Ilgalaikis per didelis alkoholio kiekis didina daugelio ligų, įskaitant širdies ligas, insultą, kepenų ligas ir vėžį, riziką. 

Organizatorių nuotr.

Šaltinis: dailymail.co.uk

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder