Komiksas

Latvijoje skandalas internete: per agresijos metines viešoji žiniasklaida paskelbė "kiaulišką komiksą" apie karą Ukrainoje

(1)

Latvijos Visuomeninės elektroninės žiniasklaidos taryba (SEPLP) ragina kontrolierę Andą Rožukalnę įvertinti antrųjų Rusijos invazijos į Ukrainą metinių proga visuomenės informavimo portale lsm.lv paskelbtą "kiaulišką komiksą", kurį liudija įrašas socialiniame tinkle X.

Šeštadienį interneto vartotojai masiškai kritikavo lsm.lv paskelbtą "kiaulių komiksą" apie karą Ukrainoje, kuriame pavaizduotos karinėmis uniformomis vilkinčios kiaulės, vaizduojančios Ukrainos karius, kovojančius prieš Rusiją.

Žmonės pabrėžia, kad toks turinys nepriimtinas skelbti, ypač per karo pradžios metines.

Į tai atkreipė dėmesį ir prezidentas Edgaras Rinkevičius, socialiniame tinkle "X" parašęs: "Juokauti galima ir reikia, tačiau svarbus ir kontekstas".

Nors iš pradžių lsm.lv redakcija socialiniame tinkle "Twitter" į sekėjo pasipiktinimą atsakė, kad komiksas turi savo legendą apie "kiaulių" kilmę, kuri pridedama prie kiekvieno naujo komikso, ir kad kiaulė gali būti įsivaizduojamas statybininkas, įstrigusio traukinio keleivis ar sportinių žaidimų dalyvis, panašus į kiekvieną iš mūsų ir vis dėlto skirtingas.

Tačiau vėliau žiniasklaidos priemonės vyriausioji redaktorė Marta Cerava paskelbė paaiškinimą, kuriame pripažino, kad portalas "netinkamai ir nederamai sukūrė "kiaulių komiksą" apie karą Ukrainoje".

"Atsiprašome, nenorėjome nieko įžeisti", - pareiškė Cerava.

Publikacija buvo pašalinta iš portalo.

SEPLP, reaguodama į vasario 24 d. kilusį visuomenės pasipiktinimą dėl "Kiauliško komikso" publikacijos, paragino ombudsmeną pateikti savo vertinimą ir priminė, kad įstatymas visuomeninei žiniasklaidai priskiria pareigą dirbti pagal aukščiausius profesinius ir etikos standartus.

Šaltinis: press.lv

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder