"Aš esu rusas": Latvijoje policija ragina pranešti apie provokuojančius užrašus ant automobilių

(1)

Latvijoje provokuojančius užrašus rusų kalba ant automobilių klijuoti neleistina, be to, esant reikalui, teisėsaugininkai nedelsdami nurodys juos pašalinti, pranešė Valstybinės policijos viešųjų ryšių departamentas.

Policija atkreipė dėmesį, kad, atsižvelgiant į dabartinę geopolitinę situaciją, Rusijos karą Ukrainoje, taip pat į bendrą kontekstą, bet koks karinės agresijos šlovinimas yra neleistinas, įskaitant ir galimai provokuojančių užrašų rusų kalba, tokių kaip "Aš esu rusas / rusė", taip galimai šlovinant karinę agresiją arba išreiškiant paramą agresorės valstybės Ukrainoje įvykdytiems karo nusikaltimams.

Todėl policija, aptikusi tokiais užrašais apklijuotas transporto priemones, nedelsdama nurodys asmenims juos pašalinti ir paaiškins, kokiu tikslu ir dėl kokių motyvų toks užrašas buvo padarytas.

Nustačius įstatymo pažeidimą, asmenys gali būti patraukti administracinėn atsakomybėn už karinės agresijos propagandą ar karo nusikaltimus.

Tuo pačiu metu Valstybinė policija taip pat kviečia gyventojus pranešti, jei pastebėjo transporto priemones su tokiu užrašu, paskambinus į policiją telefonu 110.

Automobilio su užrašu "Aš esu rusas" vaizdai buvo paskelbti socialiniuose tinkluose.

Šie vaizdai sukėlė visuomenės pasipiktinimą ir paragino teisėsaugininkus veikti aktyviau.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder