Leiboristai žada Anglijoje per metus užlopyti milijoną duobių

(1)

Didžiosios Britanijos opoziciniai leiboristai, jei bus išrinkti, pažadėjo finansuoti vietos tarybas, kad jos Anglijoje per metus užtaisyta iki milijono duobių.

Tuo metu valdančiųjų konservatorių vyriausybė jau pažadėjo nuo šių metų iki 2034 m. kelių remontui skirti 8,3 mlrd. svarų sterlingų. Apie tai antradienį buvo paskelbta konservatorių rinkimų programoje, informuoja šalies spauda.

Leiboristai sako, kad jų planas reikštų, kad per penkerius metus papildomai būtų gauta 320 mln. svarų sterlingų, kurie, anot jų, būtų gauti atidėjus planuojamas A27 Arundel aplinkkelio Sissexo grafystėje statybas. Praėjusiais metais šis projektas buvo atidėtas mažiausiai iki 2025 metų. Neaišku, ar leiboristai sieks jį nutiesti ir kada.

Leiboristai teigia, kad jų atlikta analizė parodė, jog pernai duobių keliuose sukelti automobilių apgadinimai vairuotojams kainavo beveik 500 mln. svarų sterlingų, o vidutinis remontas kainavo apie 250 svarų sterlingų.

Siekdama sutvarkyti kelius partija pažadėjo naikinti planavimo kliūtis, kad gyvybiškai svarbūs infrastruktūros atnaujinimo darbai būtų atlikti laiku ir neviršijant biudžeto.

Leiboristai taip pat įsipareigojo kovoti su didėjančiomis automobilių draudimo išlaidomis ir užtikrinti, kad reguliavimo institucijos užkardytų sparčiai augančių kainų priežastis.

Šešėlinės leiboristų vyriausybės transporto sekretorė Louise Haigh apkaltino konservatorius, kad jie nuvylė vairuotojus, ir teigė, kad „leiboristai yra vienintelė partija, kuri iš tiesų yra vairuotojų pusėje“.

Ji sakė, kad vyriausybė „paliko Didžiosios Britanijos kelius nusėtus duobių“, ir kaltino konservatorius, kad jie „sėdėjo sudėję rankas, kai automobilių draudimo išlaidos tapo nekontroliuojamos“.

Vairuotojų grupės įspėjo, kad šie metai buvo ypač blogi dėl duobių, kurios gali brangiai kainuoti ir būti pavojingos vairuotojams bei dviratininkams. Kaip parodė naujienų agentūros PA atlikta Anglijos transporto departamento duomenų analizė, 2012-2022 metais 20 dviratininkų žuvo, o 470 buvo sunkiai sužeisti.

Pagalbos kelyje bendrovės AA duomenimis, vairuotojai duobes laiko svarbiausia transporto problema.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder