Lenkija stiprina oro uosto, iš kurio gabenama pagalba Ukrainai, apsaugą

Lenkija stiprina netoli sienos su Ukraina esančio Žešuvo-Jasionkos oro uosto, kuris yra Vakarų karinės pagalbos Ukrainai tiekimo centras, apsaugą.

Tai interviu naujienų agentūrai „Bloomberg“ pareiškė Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministerijos  vadovas, ministras-specialiųjų tarnybų koordinatorius Tomaszas Siemoniakas.

Kaip pažymėjo pareigūnas, Lenkija stiprina Žešuvo-Jasionkos oro uosto, per kurį gabenama 90 proc. Vakarų pagalbos Ukrainai, apsaugą po to, kai Lenkijoje buvo sulaikyta asmenų, įtariamų sabotažu šalies teritorijoje Rusijos naudai.

„Turime reikalų su užsienio valstybe, kuri Lenkijos teritorijoje vykdo priešiškas ir, vartojant karinį žargoną, kinetines operacijas“, – sakė T. Siemoniakas, pabrėždamas, kad „niekada anksčiau to nėra buvę“.

Jis nepateikė išsamesnių detalių apie oro uosto apsaugos stiprinimą, pažymėdamas, kad Lenkija turi susitvarkyti su „beprecedenčiu užsienio kišimosi lygiu“.

T. Siemoniakas mano, jog „situacija labai rimta“, kadangi Rusijos tarnybos užsienio teritorijoje dabar veikia „sąmoningiau“.

„Mes jau nekalbame apie įtakos agentus ar aktyvumą internete. Tai žmonės, kurie pasiruošę ateiti ir padegti“, – pabrėžė ministras.

Kaip neseniai pareiškė Lenkijos vyriausybės vadovas Donaldas Tuskas, pastaruoju metu Lenkijos specialiosios tarnybos iš viso sulaikė 12 asmenų, kurie Rusijos interesais planavo sabotažo aktus ir diversijas.

Pasak jo, kai kurie pastarojo meto incidentai Lenkijoje, Lietuvoje ir Latvijoje buvo sabotažo aktai, vykdomi Rusijos užsakymu.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder